NHL var mainīt vārtu izmērusPēc divas dienas ilgušās Nacionālās hokeja līgas (NHL) vērtēšanas, attīstības un orientēšanas nometnes, līgas pārstāvji ir nākuši klajā ar paziņojumu, ka jau no šīs sezonas līga varētu ieviest izmaiņas vārtu izmēros.

Pēc NHL vērtēšanas, attīstības un orientēšanas nometnes beigām līgas pārstāvis Brendons Šenehens ir nācis klajā ar paziņojumu, ka jau šosezon varētu tikt mainīti vārtu izmēri, proti, samazināts vārtu "dziļums" par 10 cm un pašlaik esošo 111 cm vietā tie būtu 101 cm "dziļi". Tāpat Šenehens paziņoja, ka NHL varētu arī ieviest smalkāku tīkla pinumu un vārtos novietot augstas izšķirtspējas kameras, kas ļaus vieglāk noteikt vārtu guvumus, kā arī uz ledus varētu tikt ieviesta vārtu līniju dublējošā līnija, kas palīdzētu noteikt vai ripa ir pilnībā šķērsojusi vārtu līniju. Paredzams, ka šis iespējamais jaunievedums varētu tikt izmēģināts "kaujas apstākļos" jau šīs pirmssezonas spēlēs.

Pagaidām gan šie visi jauninājumi var tikt izmēģināti pirmssezonā un treniņnometnēs, taču, lai tie iegūtu oficiālu spēku, tos ir jāapstiprina gan atbildīgajām NHL institūcijām, gan NHL spēlētāju arodbiedrībai.

Tāpat šajā nometnē tika izmēģināti daudzi citi iespējamie jaunievedumi, piemēram, aizliektie aizsargstikli pie spēlētāju soliņiem, lai aizsargātu hokejistus no smagām traumām, automātiskā pārmetiena fiksēšana, dažādi iemetiena izpildīšanas varianti, dažādi papildlaika izspēles varianti (4 minūtes 4 pret 4, 3 minūtes 3 pret 3), izmaiņas pēcspēles metienu izspēles kārtībā, kā arī daudz ko citu.

Atgādināsim, ka šajā nometnē jaunos noteikumus izmēģināja 36 labākie Ziemeļamerikā spēlējošie jaunie hokejisti, kuri pretendē uz nākamā gada draftu, viņu vidū arī Latvijas hokejists Zemgus Girgensons.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas