NKC izsludina 2021. gada filmu ražošanas konkursa rezultātusNacionālajā Kino centrā noslēdzies 2021. gada jaunu filmu ražošanas konkurss ar pieejamo finansējumu EUR 1 538 805; atbalstīti 15 filmu projekti, kas tiks producēti 11 Latvijas filmu studijās.

Nacionālais Kino centrs (NKC) 2021. gada 15. janvārī izsludināja 2021. gada filmu ražošanas konkursu ar mērķi atbalstīt jaunu pilnmetrāžas spēlfilmu un visu garumu animācijas un dokumentālo filmu ražošanu. Projektu iesniegšana noslēdzās 15. februārī, konkursam tika iesniegti kopā 35 projekti, kopējais projektos pieprasītā finansējuma apjoms bija EUR 4 065 381. Konkursa projektu prezentācijās tiešsaistes formātā piedalījās 14 spēlfilmu, 16 dokumentālo filmu un 4 animācijas filmu projekti; pēc prezentāciju norises eksperti apkopo projektu vērtējumu pēc dažādiem kritērijiem un sniedz rekomendācijas Nacionālā Kino centra vadītājai par finansējuma sadali attiecīgajā konkursā.

No konkursā pieejamā finansējuma spēlfilmām tiks piešķirti EUR 916 596 (četru pilnmetrāžas filmu ražošanas uzsākšanai), dokumentālajām filmām EUR 309 933 (astoņām dažāda garuma filmām) un animācijas filmām EUR 312 277 (divu pilnmetrāžas filmu ražošanas uzsākšanai un vienai īsfilmai). Jaunas spēlfilmas šogad sāks uzņemt Ilze Kunga-Melgaile, Signe Birkova, Dāvis Sīmanis un Liene Linde, dokumentālās filmas veidos režisori Andrejs Verhoustinskis, Vitālijs Manskis, Ivars Zviedris, Elizabete Mežule-Gricmane, Dāvids Ernštreits un Inese Kļava, Liene Laviņa-Kalnaella un Sandijs Semjonovs, Laila Pakalniņa, Jānis Ābele, bet animācijā strādās Edmunds Jansons, Gints Zilbalodis un Krista Burāne. Detalizētu informāciju par atbalstītajiem projektiem lasiet pielikumā.

Šāgada ražošanas konkursa pieteikumus vērtēja NKC ekspertu komisijas; spēlfilmu komisijā strādā režisori Andis Mizišs un Edmunds Jansons, NKC pārstāve Inga Blese; dokumentālo filmu komisijā – producente Līga Gaisa, režisore Maira Dobele, NKC pārstāve Lelda Ozola; animācijas filmu komisijā – režisors un dramaturgs Ivo Briedis, kinokritiķe Ieva Viese-Vigula, NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Jau sesto gadu filmu ražošanas konkursā ekspertu komisiju darbam tiek piesaistīti arī sabiedrības pārstāvji, kas iepazīstas ar projektiem un sniedz ekspertiem rekomendējošus ieteikumus, atbalstot publiskā finansējuma piešķiršanu tādiem projektiem, kas ir aktuāli un nozīmīgi dažādām auditorijām Latvijā. 2021. gadā projektu izvērtēšanā līdzdarbojās Latvijas Televīzijas pārstāve Zane Valeniece, kinoteātra Kino Bize pārstāvis, antropologs Māris Prombergs un Latvijas žurnālistu asociācijas pārstāve, Latvijas Radio žurnāliste Zane Mače.

Paralēli jaunu filmu projektu konkursam Nacionālajā Kino centrā ir atvērts arī ražošanā esošo filmu atbalsta konkurss, kur plānoto finansējumu saņem projekti, kas atbalstīti NKC iepriekšējo gadu konkursos. Šajā konkursā pieteikumus pieņem līdz septembrim un izvērtē katru mēnesi, pieejamais finansējums ir EUR 2 268 374, tas paredzēts piecām pilnmetrāžas spēlfilmām (režisori Linda Olte, Juris Kursietis, Aigars Grauba, Ināra Kolmane, Māris Martinsons), piecām dokumentālajām filmām (režisori Kārlis Lesiņš, Pēteris Krilovs, Dāvis Sīmanis, Una Celma, Kristīne Briede) un piecām animācijas filmām, tai skaitā divas pilnmetrāžas (režisori Roze Stiebra un Jānis Cimmermanis), divas īsfilmas (režisori Dace Rīdūze un Zane Oborenko) un viens minoritārais kopražojums (Filmu studija Rija).

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas