No 27.11. pagarināts individuālo amatiermākslas mēģinājumu norises laiks; virknē pašvaldību – stingrāki ierobežojumi kultūrvietu darbamValdība pēc Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālā kultūras centra ierosinājuma 24. novembrī lēma pagarināt individuālo amatiermākslas mēģinājumu norises laiku līdz plkst. 22:00 (līdz šim, ārkārtējās situācijas laikā tas tika noteikts ne vēlāk kā līdz plkst. 20:00). Izmaiņas stāsies spēkā līdz ar š.g. 27. novembri.

Līdz ar apstiprinātajiem grozījumiem normatīvajā aktā* noteikts, ka kultūrvietās un izstāžu norises vietās darbs tiek uzsākts ne agrāk kā plkst. 06:00 un beigts ne vēlāk kā plkst. 20:00, izņēmums ir individuāli organizēti amatiermākslas mēģinājumi šajās vietās, kas darbību var beigt ne vēlāk kā plkst. 22:00.

Tāpat būtiski stingrākiem drošības pasākumiem jāgatavojas iedzīvotājiem pašvaldībās, kurās divu nedēļu kopējais jaunu Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits uz 10 000 iedzīvotāju divas reizes pārsniedz valsts vidējo rādītāju. Šo pašvaldību sarakstu Slimību profilakses un kontroles centrs publicēs savā tīmekļvietnē www.spkc.gov.lv katru otrdienu.

Jau no 27. novembra sarakstā ir iekļautas Varakļānu novada, Aknīstes novada, Baldones novada, Salacgrīvas novada, Krāslavas novada, Mārupes novada, Mālpils novada, Smiltenes novada, Garkalnes novada, Limbažu novada, Salaspils novada pašvaldības un Daugavpils pilsēta.

Papildu citiem ierobežojumiem, kas noteikti visā valstī, no 27. novembra šajās pašvaldībās darbība pilnībā būs jāpārtrauc kultūras un izstāžu vietām, ieskaitot gadatirgus. Darbu varēs turpināt bibliotēkas, taču tikai izsniedzot grāmatas līdzņemšanai.

Šajās pašvaldībās jāatgriežas pie gada pirmajā pusē ierastā 2+2 principa. Arī izglītības process klātienē tiks īstenots tikai bērnudārzos un 1. – 4. klasei skolās.

Foto: Ilustratīvs

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas