Noklausies! Guntars Račs un “Saldās sejas” sāk jauno gadu ar jaunu dziesmuKlausītājiem nodota Guntara Rača sarakstītā dziesma “Klusums pirms vētras”, kuru ierakstījusi atjaunotā 1985.gadā Liepājā dibinātā grupa “Saldās sejas”.

Guntars Račs 2017.gadā realizēja savu ideju, katru dienu uzrakstīt vismaz vienu dzejoli, katru vakaru to publicējot savā Facebook profilā. Nu gads ir noslēdzies un apņemšanās ir izpildīta. Dzejoļi, kas tika rakstīti no 1.janvāra līdz 2.jūlijam jau ir izdoti grāmatas “365” 1. daļā, bet otrā pusgada dzejoļi tiek apkopoti grāmatas otrajā daļā, kura nāks klajā šī gada 5. februārī.Atzīmējot grāmatas 1. daļas izdošanu, autors pērnā gada pēdējo 3 mēnešu laikā sniedza 50 priekšnesumus Latvijas pilsētās, mazpilsētās un laukos.

Lai atzīmētu grāmatas otrās daļas izdošanu, autors organizē savu radošo vakaru koncertu sēriju, kurā skanēs lielākie hiti ar Guntara Rača vārdiem, kurus komponējuši Raimonds Pauls, Ainars Virga, Uldis Marhilevičs, Jānis Lūsēns un daudzi citi. Koncerti notiks sekojošas vietās un datumos:

Liepājā 02.02

Kuldīgā 03.02

Cēsīs 04.02

Rīgā (Splendid Palace) 07.02

Alūksnē 08.02

Rūjienā 09.02

Valmierā 10.02

Madonā 11.02

Biļetes jau ir pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs un izskatās, ka koncerts Liepājā solās būt izpārdots jau šonedēļ. Tas arī nav pātrsteidzoši, jo Guntars, par godu šai koncertu sērijai, ir atjaunojis 1985.gadā Liepājā dibinātās grupas “Saldās sejas” darbību. Tā ir grupa, kuru savulaik dibināja Guntars, Tomass Kleins, Zigfrīds Muktupāvels, Aldis Žimants un kurā laiku pa laikam darbojās arī Ainars Virga un Ivo Fomins. Tā gan nekad nav sniegusi nevienu koncertu un publicējusi kādu dziesmu, jo bija tikai kā draugu “brīvā laika pavadīšanas” kolektīvs, kurā realizēt savas idejas ārpus tām grupām, kurās mūziķi jau tolaik darbojās. Grupas atgriežanās notika pagājušajā vasarā festivālā “Latvijas pērles” Dzintaros. Atjaunotajā sastāvā bez Rača darbojas arī Tomass Kleins, Uģis Tirzītis, Andris Alviķis un dziedātājs Jānis Narkevics juniors. Kā īpašie viesi dažādās vietās uzstāsies arī Normunds Rutulis, Jānis Buķelis, Ainars Virga, bet Rīgas koncertu 7. februārī kuplinās arī “Ducele” un Guntis Veits. Katrā pilsētā tiks pieaicināti arī īpašie viesi, kuru vārdi netiks iepriekš izsludināti. Grāmatas 1.daļas prezentācijas pasākumos tādi bija gan Artūrs Gruzdiņš, Adriana Miglāne, Kristena Cīrule, Renārs Veļičoko, Gints Stankevičs un daudzi citi.

Uzsākot gatavošanos koncertu sērijai, radušās arī jaunas dziesmas ar kurām grupa savus klausītājus steidz iepazīstināt. Kā pirmā tika publicēta dziesma “Neiespējams nav nekas”, kuras pamatā arī ir dzejolis no grāmatas “365”, tad sekoja dziesma “Klāt jaunais gads” un tagad “brīvā laika pavadīšanas grupa” piedāvā savu jaunāko veikumu, Guntara Rača sarakstīto dziesmu “Klusums pirms vētras” . Dziesmu producēja Gints Stankevičs. Video veidoja Dween Production.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas