Noskaidrots kā odi izvēlas “upurus”Kuram gan nav zināms, ka ir cilvēki, kuriem odi pievērš īpašu uzmanību, bet ir tādi- kuriem ne tik lielu. Nesen zinātnieki veica pētījumus, lai noskaidrotu šo fenomenu un odu “favorītu” izvēles iemeslus.

Veicot pētījumus tika noskaidrots, ka no visas Zemeslodes iedzīvotājiem aptuveni 20 procenti ir tādi, kuru asinis odi ir ļoti iecienījuši.

Būtisks faktors odu “pievilkšanā” ir alkohola lietošana. Tika noskaidrots, ka odi kodīs ievērojami vairāk, ja cilvēks būs iedzēris kaut nedaudz sidru vai alu. Odu mātītes īpaši piesaista etanols, vēl jo vairāk, ja persona būs izdzērusi 0,35 litrus alus.

Interesanti, taču odi dod arī priekšroku cilvēkiem, kuri ir ģērbušies tumša toņa apģērbos.

Odiem iecienīts košanas mērķis ir arī grūtnieces, jo tām, esot stāvoklī, ir augstāka ķermeņa temperatūra, kādai normāli būtu jābūt. Turklāt grūtnieces izdala par 21 procentu vairāk ogļskābā gāzes, ko odi sajūt pat no 50 metru attāluma.

Odi par 85% vairāk uzbrūk arī tiem cilvēkiem, kuriem ir kāds noteikts ādas baktēriju komplekss vai arī tiem, kuriem ir pirmā asins grupa.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas