Noslēdzies projekts “Tikšanās vieta – bibliotēka!”



Projekta “Tikšanās vieta – bibliotēka!” ideju rosināja pieredze, ka ik vasara sākas ar pieprasījumu pēc bibliotēku organizētām aktivitātēm skolēnu brīvlaikā.

Šādas aktivitātes var būt iepazīšanās ar bibliotēku, viktorīnas, radoši uzdevumi, tikšanās un radoša darbošanās ar radošo profesiju pārstāvjiem u. tml. Tā var būt arī kopīga došanās bibliotēkas sagatavotā novadpētniecības ekskursijā, orientēšanās spēle apkaimē un citas praktiskas nodarbības.

Projektā “Tikšanās vieta – bibliotēka!” piedalījās tās Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) filiālbibliotēkas, kurām ir ārtelpas – dārzs, pagalms, zaļā zona. Tās ir RCB Bolderājas un Jaunciema filiālbibliotēkas un filiālbibliotēka „Zemgale”.

Projekta sadarbības partneri un atbalstītāji bija grāmatu apgādi „Zvaigzne ABC” un „Vesta -LK”, pateicoties kuriem projekta dalībnieki varēja saņemt vērtīgas grāmatu balvas.

Aprīlī un maijā tika sagatavotas novadpētniecības materiālu kopas - foto, vēstures fakti, bibliotēkas stāsti u.c. Šo darbu veica Rīgas Centrālā bibliotēka un tās filiāles, kas šogad arī atzīmēja nozīmīgas darba jubilejas, kā arī filiālbibliotēkas, kurās notika projekta pasākumi.

Pārdaugavas un Bolderājas Mūzikas un mākslas skolu audzēkņi tika aicināti piedalīties radošo jaunrades darbu konkursā, brīvi izvēloties veicamā darba tehniku un iedvesmas avotus no bibliotēku novadpētniecības krājumiem. Skolēnu radošos darbus izvērtēja žūrija, kuras sastāvā bija RCB darbinieki un literāti, un mākslinieki, kuri piedalījās projektā. Tika izveidots vizuāls ieskats, kas tika publicēts RCB mājas lapā un sociālo tīklu kontos.

Projekta ietvaros rudens sākumā notika vairākas radošas tikšanās. Tā RCB Bolderājas filiālbibliotēku un filiālbibliotēku “Zemgale” apciemoja rakstniece un māksliniece Lilija Berzinska, bet RCB Jaunciema filiālbibliotēku – rakstniece Evija Gulbe.

„Mums ir bijusi ļoti jauka sadarbība. Pateicoties RCB, arī agrāk esmu piedalījusies vairākos pasākumos, kur tikos ar lasītājiem, stāstīju par savām grāmatām un ilustrācijām. Notika gan manas grāmatas „Skelets skapī” atklāšanas pasākums, gan vairākas ilustrāciju izstādes,” saka Lilija. „Sadarbība ar RCB sen pārtapusi draudzībā. Priecājos atkal un atkal tikties un piedzīvot kopā!” – virtuāli piebilst Evija. Jauniešiem un bērniem tikšanās un kopēja darbošanās ar literātēm un mākslinieci sniedza iespēju iepazīties ar radošo profesiju pārstāvju darba ikdienu.

Projekta īstenošanas gaitā tika organizētas arī literārās pastaigas, piemēram, pa Šampētera apkaimi. RCB Šampētera darbinieku veidotā pastaiga “Šampēterī zīles krīt” deva iespēju projekta dalībniekiem un citiem interesentiem iepazīt pilsētu no pavisam citas puses.

Tika īstenota kvalitatīva, radoša un izglītojoša kultūras pasākumu programma, kas ir īpaši nozīmīga attālās apkaimēs, tādās kā Jaunciems un Bolderāja, kur ir svarīgi nodrošināt kultūras piedāvājumu un pilnvērtīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Projekta īstenošanas gaitā tika radīta pozitīva un individuāla iepazīšanās pieredze ar bibliotēku, piedaloties interesantās aktivitātēs, Savukārt novadpētniecisko un bibliotēkas vēstures materiālu iestrāde mākslinieciskās koncepcijās ļāva tuvāk iepazīt pilsētas apkaimju kultūrvēsturiskās vērtības un īpatnības.

Visas projekta norises tika plānotas un īstenotas, ņemot vērā valstī esošos epidemioloģiskās drošības pasākumus COVID-19 pandēmijas ierobežošanai un sanitāro protokolu bibliotēku darbam.

Projekts tika līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pasākumu programmas ietvaros.

Informāciju sagatavoja: RCB Projektu un sabiedrisko attiecību nodaļas Sabiedrisko attiecību vadītāja Daina Ģeibaka un RCB Projektu un sabiedrisko attiecību nodaļas Projektu vadītāja Evita Hofmane.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas