Noslēgsies Pavasara festivāls “Windstream”Pēc dažām dienām izskanēs Pavasara festivāls "Windstream"kuru jau sesto gadu organizē Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” un kas tradicionāli ir viens no pirmajiem pavasara vēstnešiem Rīgā. Ik gadu rīdzinieki un pilsētas viesi tiek uzrunāti ar festivāla moto „Mosties un atceries, dzirdi un baudi”, aicinot apmeklēt dažādu žanru koncertus. Vēl trešdien, 15. aprīlī Lielajā ģildē ir iespēja dzirdēt Pavasara festivāla "Windstream" Noslēguma koncertu, kad orķestri „Rīga” vadīs diriģents Andris Poga un piedalīsies pianists Reinis Zariņš.

Jau ir notikuši četri festivāla koncerti, kuros uz orķestra „Rīga” diriģenta podesta bijuši diriģenti Kaspars Ādamsons, Guntis Kuzma, Andris Veismanis un Raitis Ašmanis. Orķestra direktore Ilona Breģe saka: „Ir gandarījums, ka visi festivāla koncerti līdz šim bijuši pārpildītās zālēs. Atklāšanas koncertā „MAESTRO - PIANO - RĪGA” izjutām to, ka Lielajā ģildē ir par maz sēdvietu un daļai klausītāju nebija iespējams dzirdēt koncertu, kurā piedalījās Raimonds Pauls un Latvijā mīlēti solisti. Tā kā patlaban orķestris „Rīga” darbojas bez mākslinieciskā vadītāja, tad īpaši gribu pateikt paldies diriģentiem, kuri strādāja ar orķestri un iestudēja festivāla koncertprogrammas! Šobrīd gaidām festivāla noslēgumu un orķestra atkalsatikšanos pēc divu gadu pārtraukuma ar diriģentu Andri Pogu, kurš savulaik līdz 2010. gadam bija orķestra „Rīga” mākslinieciskais vadītājs.”

Ar Rīgas domes, Izglītības kultūras un sporta departamenta atbalstu vairākus Pavasara festivāla "Windstream" koncertus varēja apmeklēt bez ieejas maksas - Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīto koncertu „Aizvestajiem” Rīgas Domā un Lielās Piektdienas koncertu Rīgas Sv. Jāņa baznīcā. Tradicionāli festivāla ietvaros orķestris „Rīga” rīko kādu interaktīvu pasākumu ģimenēm. Šajā pavasarī tas notika Otrajās Lieldienās kinoteātrī „Splendid Palace”, kur mazajiem klausītājiem un viņu vecākiem tika dota iespēja izgatavot pašiem savus mūzikas instrumentus, spēlēt tos kopā ar orķestra „Rīga” māksliniekiem un klausīties orķestra koncertu.

Biļetes uz Pavasara festivāla "Windstream" Noslēguma koncertu „Andris Poga un Reinis Zariņš” iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas