Noslēgusies daudzsēriju filmas “Pansija pilī” uzņemšanaFilmu studijā „Mistrus Media” noslēdzies uzņemšanas periods daudzsēriju filmai “Pansija pilī”, kas top pēc rakstnieka Anšlava Eglīša populārā romāna motīviem un atspoguļos vienas vasaras notikumus 30. gadu sākumā, kad rakstnieks Viktors Eglītis no valsts dāvanā saņem vācbaltu barona muižu ar visiem tās kalpotājiem. Filma kinoteātros un televīzijā Go3 būs skatāma nākamā gada sākumā.

Filma Pansija pilī sola aizraujošus un komiskus notikumus laikā, kad topošais rakstnieks Anšlavs Eglītis kopā ar brāli Vidvudu, tēvu Viktoru un viņa dzīvesbiedri Hildu Vīku sāk muižas atjaunošanas darbus, vienlaikus tajā atverot pansiju, kas kļūst par apkārtnes iedzīvotāju, pagātnes rēgu, pilsētas viesu un latviešu inteliģences attiecību krustpunktu un vienas vasaras skatuvi 20. gadsimta 20.-30. gadu Latvijai. Daudzsēriju filmu veidos septiņas aktierkino sērijas, kuru režisori ir Andis Mizišs, Marta Elīna Martinsone un Dāvis Sīmanis, un astotā – dokumentālā sērija, kas vēstīs par rakstnieka Eglīša dzimtas likteni un vēsturisko Inciema muižu; šīs sērijas režisors ir Gints Grūbe.

Filmas uzņemšana notika Kuldīgas apkārtnē un Padures muižā, kur piecdesmit filmēšanas dienās tika atdzīvināti romāna notikumi un stāsti kino formātā. Anšlava Eglīša romānu Pansija pilī raksturo spraigs sižets, humors un pārdomas, kas sniedz ieskatu 20.–30. gadu Latvijas elites dzīvē; Anšlavs Eglītis šo romānu uzrakstīja trimdā ar laika distanci – 1962. gadā Amerikā.

Daudzsēriju filma Pansija pilī tiek veidota kā vēsturiska komēdija, kuras tēlos iejutušās gan daudzas mūsdienu teātra un kino leģendas, gan arī jaunie aktieri. Rakstnieku Viktoru Eglīti filmā atveidos Gundars Āboliņš, Anšlavu Eglīti – jaunais aktieris Rihards Zelezņevs, viņa brāli Vidvudu – Kristians Teterovskis, gleznotāju Hildu Vīku – aktrise Dana Bjorka; muižas ļaudis filmā būs Juris Strenga, Lāsma Kugrēna, Kaspars Znotiņš, Dace Everss, Jānis Jarāns, nomnieku ģimeni atveido Guna Zariņa un Vilis Daudziņš. Filmas septiņās aktierkino sērijās piedalās arī Olga Dreģe, Ģirts Jakovļevs, Ivars Kalniņš, Alise Dzene, Kaspars Dumburs, Artūrs Skrastiņš, Inese Kučinska, Jēkabs Reinis, Gatis Maliks, Lauris Dzelzītis, Edgars Ozoliņš, Ilze Trukšāne, Agnese Jēkabsone, Kaspars Gods un daudzi citi lieliski aktieri; filmā tiks atdzīvināti vairāki vēsturiski romāna prototipi – mākslinieks Romans Suta, dzejnieks Edvarts Virza, māksliniece Aleksandra Beļcova.

Daudzsēriju filmas operators ir Andrejs Rudzāts, scenāriju veidojuši Tabita Rudzāte un Ivo Briedis, filmas mākslinieki ir Kristīne Jurjāne un Jānis Kalniņš, kostīmu mākslinieces – Kristīne Jurjāne un Rūta Kuplā, grima māksliniece – Ilze Trumpe. Filmas producenti ir Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe.

Seriāls top filmu studijā Mistrus Media, kur nesen jau producēta daudzsēriju filma Emīlija. Latvijas preses karaliene, kas 2021. gadā ieguva nacionālo kino balvu Lielais Kristaps kā labākā daudzsēriju filma un sabiedrisko mediju balvu Kilograms kultūras. Studijā tapušas vairākas starptautiski un Latvijā atzītas vēsturiskas spēlfilmas – Janvāris (2022), Melānijas hronika (2016), Tēvs Nakts (2018) un citas; šobrīd studijā Mistrus Media noslēdzas darbs pie režisora Dāvja Sīmaņa spēlfilmas Marijas klusums par mēmā kino zvaigzni Mariju Leiko un Maskavas latviešu teātri Skatuve.

Daudzsēriju filma Pansija pilī top sadarbībā ar kanālu TV3 un nākamās paaudzes televīziju Go3.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas