Noteikti Valmieras teātra aizvadītās sezonas labākie mākslinieki un izrādeIr noslēdzies ikgadējais skatītāju balsojums, ko jau 9 gadu rīko Valmieras teātris sadarbībā ar Latvijas vadošo piena pārstrādes uzņēmumu “Food Union” un tā zīmolu “Valmiera”. Ik gadu skatītāji ar savām balsīm nosaka aizvadītās sezonas iemīļotākos māksliniekus un izrādi. Lai gan tradicionālā gada noslēguma balvu pasniegšanas ceremonija izpaliek, balsojuma laureāti tika sumināti ar gardām un veselīgām balvām no inovatīvo piena produktu zīmola “Valmiera” un ar vislielāko apbalvojumu - skatītāju atzinību.

2019./2020. gada sezonas simpātiju balva “Skatītāju balss”

Šogad skatītāji savu balsi varēja atdot tikai elektroniski. Skatītāji noteica labākās aktrises un labākos aktierus, nenodalot pirmā un otrā plāna lomas. Šogad skatītāju balsojums pilnībā sakritis ar teātra kolēģu iekšējo vērtējumu. Skatītāju simpātiju balvu saņēma aktrise Māra Mennika un trešo gadu pēc kārtas par savu favorīti teātra apmeklētāji atzinuši Elīnu Vāni. Kungu konkurencē skatītāju atzinību guvis aktieris Rihards Jakovels un otro gadu pēc kārtas arī Mārtiņš Meiers. Šogad gan skatītājiem, gan kolēģiem pirmo reizi bija iespēja balsot kategorijā “Gada debija”. Skatītāji par labāko atzinuši Sandi Rungi.

“Gada izrādes” titulu izpelnījusies monoizrāde “Visas labās lietas” Inese Mičules režijā ar Mārtiņu Meieru galvenajā lomā.

2019./2020. gada sezonas labākie mākslinieki teātra iekšējā balsojumā

Valmieras teātra iekšējā balsojumā, nenodalot pirmā un otrā plāna lomas, par pagājušās sezonas labākajām aktrisēm atzītas Māra Mennika un Elīna Vāne, bet labāko aktieru balvu saņēma Rihards Jakovels un atkārtoti Mārtiņš Meiers. Iekšējā vērtējumā par labākajiem kategorijā “Gada debija” atzīti Diāna Krista Stafecka un Sandis Runge, kas šajā sezonā uzsāka savas gaitas kā Valmieras teātra štata aktieri.

Gada tehniskā darbinieka balva šogad piešķirta uzvedumu daļas direktora palīgam Ričardam Pūgulim. Iekšējā balsojuma laureātu apbalvošanu atbalstīja Valmieras pilsētas pašvaldība.

“Valmieriešiem ir jāatbalsta valmierieši, tieši tāpēc mūsu draudzība ar Valmieras teātri ilgst jau daudzus gadus. Un šķiet, ka tieši šogad tai ir vēl lielāka nozīme, jo pandēmija starp kultūras nozari un tās baudītājiem ir radījusi pagaidu sienu. Un, lai arī aktieriem šogad neizdevās tik bieži kā gribētos sastapt savus mīļos skatītājus klātienē, mēs ceram, ka veselīgie “Valmieras” gardumi viņiem sniegs enerģijas devu un iedvesmu, lai gatavotos nākamajiem iestudējumiem,” saka zīmola “Valmiera” vadītāja Ilona Jaroša (Food Union).

Pērn skatītāju balsojumā balvas saņēma aktrises Ieva Puķe un Elīna Vāne, bet par labākajiem aktieriem tika atzīti Mārtiņš Meiers un Imants Strads.

“Gada izrādes” titulu saņēma izrāde “Hamlets” Indras Rogas režijā.

Valmieras teātris saka lielu paldies visiem skatītājiem un teātra draugiem par mīlestību un atbalstu šajā neparastajā laikā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas