Notiks dokumentālās filmas “Šķērsiela” jubilejas seanss


Kinoteātrī "Splendid Palace" pirmdien, 15.aprīlī plkst. 18.00 notiks dokumentālās filmas "Šķērsiela" jubilejas seanss un saruna ar filmas autoriem un kino pētniekiem par filmas nozīmi Latvijas kultūrā un sabiedrībā 80. gadu beigās un mūsdienās.


Filma "Šķērsiela" seko tāpat sauktās Pārdaugavas ieliņas iedzīvotāju raibajām ikdienas gaitām pārmaiņu laikos - 80. gadu beigās, kad padomju sistēma ļogās un brūk. Emocionālais un humorpilnais vērojums bija trāpīgs laikmeta un sabiedrības spogulis un iekaroja skatītāju sirdis kinofestivālos no Eiropas valstīm līdz Japānai un ASV, kļūstot par vienu no pirmajām tik plaši ceļojušajām Latvijas filmām. "Šķērsiela" ir arī vienīgā Latvijas filma, kas saņēmusi Eiropas Kinoakadēmijas balvu (1989), un viena no 12 kinolentēm, kas iekļauta Kultūras kanonā.


Desmit gadus vēlāk režisors un operators Ivars Seleckis un scenārija autors Tālivaldis Margēvičs atgriezās Šķērsielā, lai uzņemtu ne mazāk populāro tās turpinājumu "Jaunie laiki Šķērsielā", bet šogad 4.maijā pirmizrādi piedzīvos filmu cikla trešā daļa "Kapitālisms Šķērsielā".


"Šķērsielas" vienīgajā jubilejas seansā būs reta iespēja noskatīties filmas kinokopiju, kā arī sarunā ar filmas autoriem un dažādu paaudžu kino pētniekiem noskaidrot, vai 25 gadus pēc filmas tapšanas "Šķērsiela" joprojām uzrunā skatītājus, vai arī nu jau vairs derīga tikai kā laikmeta liecība vēsturniekiem. Diskusijā piedalīsies kinokritiķis Mihails Savisko, LU Sociālo zinātņu fakultātes profesors Ābrams Kleckins, kino žurnāliste, Kultūras kanona eksperte Kristīne Matīsa, "Kino Bize" vadītājs Māris Prombergs un citi.


Pasākumu rīko biedrība "Eiropas dokumentālā kino simpoziji". Finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas