Notiks grāmatas „Rīga sporto gadsimtu griežos” atvēršanas svētkiPiektdien, 25.septembrī, Latvijas Sporta muzejā plkst.15 notiks grāmatas „Rīga sporto gadsimtu griežos” atvēršanas svētki.

Grāmata ir Rīgas domes Izglītības un sporta departamenta un apgāda „Jumava” kopdarbs, kurā grāmatas autori stāsta par tiem, kas vairāk nekā pusotra gadsimta garumā veidojuši, uzturējuši un stiprinājuši Rīgas sportisko garu un tradīcijas. Stāstījums ved cauri rīdzinieku sporta piedzīvojumiem, faktiem, to interpretācijām, notikumiem un atgadījumiem. Tajā atrodams arī vēstījums par spilgtām sporta personības, kas zināmas ne tikai Rīgā, bet visā plašajā pasaulē.

Grāmatas atvēršanas pasākumā būs tikšanās ar grāmatas autoriem – Gunti Keiselu, Ritu Apini, Daini Āzenu, kā arī apgāda „Jumava” vadītāju Juri Visocki un Rīgas pašvaldības pārstāvjiem.

„Impulsu šādas grāmatas veidošanas deva rīdzinieki, kas pulcējas un piedalās tautas sporta pasākumos jau vairākās paaudzēs. Redzot, ka vecvecāki kopā ar mazbērniem aktīvi sporto skriešanas seriālos un daudzās citās fiziskās aktivitātēs, radās vēlme aprunāties un izzināt šo senioru aktīvā dzīvesveida motivāciju, pirmsākumus un vēsturi, kā tas sācies. Manuprāt grāmata būs vērtīgs materiāls ikvienam ar sportu saistītam cilvēkam, tajā skaitā sporta veterāniem, viņu ģimenes locekļiem, sporta jomas studentiem, un sporta federācijām”, raksturojot jauno izdevumu, saka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes priekšniece Dina Vīksna.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas