Notiks Ivo Brieža jaunās spēlfilmas “Filma” pirmizrāde30. martā plkst. 19.00 kinoteātrī "Splendid Palace" notiks filmu studijas "" producētās režisora Ivo Brieža spēlfilmas „Filma” pirmizrāde.

Jau ziņots, ka filma, kas tapusi ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, nominēta Nacionālajam Kino festivālam „Lielais Kristaps” kategorijā „Labākā īsmetrāžas spēlfilma”.

Filmas stāsta, kā trīs jauni vīrieši dodas uz vientuļu lauku māju, lai nedēļas laikā uzfilmētu filmu, kas viņus padarīs par ievērojamiem cilvēkiem. Nevienam no viņiem nav iepriekšējās pieredzes, taču ir vajadzība mainīt dzīvi. Viņi izmēģina dažādas pieejas kinomākslai, taču neviens no šiem ceļiem neizskatās pārliecinošs. Komanda nokļūst radošā strupceļā, taču likme ir pārāk liela, lai tik ātri padotos. Cerot uz otra talantu atraisīšanu, aizvien vairāk laika paiet vienam otru ietekmējot. Atklājas viņu līdz šim neredzamās raksturu šķautnes, kas tikai sarežģī attiecības un filmas veidošanu. Drīz katrs ir pats par sevi un, kad eksperiments jau šķiet pilnīgi izgāzies, viens no viņiem tiek atrasts miris. Varbūt tā ir nejaušība, taču pēkšņi ir sanākusi Filma.

Filmas scenāriju veidojis Ivo Briedis,kurš vienlaikus ar Māru Ķimeli ir arī filmas režisors.

Filmas varoņus atveido Latvijas Kultūras akdēmijas režijas studenti Toms Auniņš, Pēteris Nebars un Normunds Griestiņš. Filmas galvenais operators: Andrejs Rudzāts, montāžas režisors: Pēteris Ķimelis, skaņu režisors: Rodions Zolotarjovs, producenti Līga Gaisa un Gints Grūbe.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas