Notiks koncerts par godu Jāņa Baltvilka balvai bērnu literatūrā25. jūlijā plkst 19.00 Kalnciema kvartāla ābeļdārzā notiks koncerts “Meža dziesmas”, kas veltīts dzejnieka Jāņa Baltvilka 70. dzimšanas dienai un Starptautiskajai Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā desmitgadei.

Jāņa Baltvilka dzejoļi būs klausāmi Ērikas Ešenvaldas, Andra Sējāna, Georga Pelēča, Jēkaba Nīmaņa, Līgas Celmas-Kursietes, Andra Dzenīša, Jura Vaivoda, Valta Pūces, Oskara Herliņa dziesmās un Kaspara Znotiņa lasījumos.
Ilustratīvi dziesmas un dzejoļus atdzīvinās divkārtējs Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas laureāts Reinis Pētersons.Uzstāsies arī dažādi dziedātāji, koncertā spēlēs arī akordeons, vijole, kontrabass un perkusijas.

Finansiālo atbalstu Jāņa Baltvilka balvai un ar to saistītajiem notikumiem sniedz Rīgas Dome, Starptautiskā Ventspils rakstnieku un tulkotāju māja, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kalnciema kvartāls, Latvijas Nacionāla bibliotēka, vīnu lielveikals Ervīns & Filles, filmu sudija “Pixelart” un tipogrāfija “Masterpirnt”.

Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā tiek pasniegtas kopš 2004. gada. Tās uzdevums ir vērst sabiedrības uzmanību uz pozitīvu mērķi- bērnu, kurš ar aizrautību lasa interesantu un skaistu grāmatu latviešu valodā.
Balvas mērķis ir censties pievērst rakstnieku un mākslinieku interešu lauciņu bērnu grāmatām, kā arī bērnus un vecākus rosināt izvēlēties augstvērtīgas grāmatas.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas