Notiks konference “18. – 20. gadsimta mūzikas kultūra un sociālvēsturiskie konteksti Latvijā: jaunākie pētījumi”22. un 23. aprīlī notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) organizēta tiešsaistes zinātniskā konference “18. – 20. gadsimta mūzikas kultūra un sociālvēsturiskie konteksti Latvijā: jaunākie pētījumi”.

Konferencē piedalīsies Valsts pētījumu programmas projekta CARD (Kultūras kapitāls kā resurss Latvijas ilgtspējīgai attīstībai*) divu apakšprojektu “Mūzika Latvijā 17. – 19. gadsimtā: radošie procesi kultūras kontekstos” un “Mūzikas kultūra Latvijā 20. gadsimta 20. – 30. gados un otrajā pusē: mazpētītie procesi, jautājumi, problēmas” pētnieki, kuri intensīvā divu dienu programmā iepazīstinās plašāku publiku ar veiktajiem pētījumiem par tēmām, kas izgaismo Latvijas mūzikas kultūras daudzveidību sociālvēsturiskā skatījumā.

Konferences pirmajā dienā uzzināsim par Herdera saistību ar ielu mūziku, atvērsim brāļu draudžu repertuāru, ielūkosimies Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumā, izzinot pilsētas (vācu) teātra vēsturi, atklāsim Rīgas dziesmuspēļu un vodeviļu teātri pētnieka acīm un izzināsim Hansa Šmita radošo personību Rīgas vācu preses publikācijās. Aptverot reģionālo perspektīvu 19. gadsimtā, uzzināsim arī par mūzikas dzīvi Daugavpilī jeb Dvinskā un IV VIipārējiem Latviešu Dziesmu un Mūzikas svētkiem Jelgavā. Savukārt konferences otrā diena vedinās ielūkoties 20. gadsimta mazāk zināmās mūzikas vēstures lappusēs – mūzikas biedrību darbībā 20. – 30. gados, dokumentāri fiksētajām operdziedātāju gaitām Eiropā, šlāgeriem un deju mūziku nošu izdevumos, 60. gados tapušo operu “Pūt, vējiņi” un fanka kustību gadsimta nogalē un tās ietekmi uz džeza attīstību Latvijā. Konference noslēgsies ar pētnieku un mūziķu tiešsaistes diskusiju “Latvijas Mūzikas vēstures mantojums šodienas kultūratmiņā”.

Klausītāji konferences tiešraidei attālināti varēs sekot līdzi interneta platformā “Zoom” vai JVLMA “Youtube” kanālā. Reģistrējoties “Zoom”, klausītājiem būs iespēja iesaistīties diskusijās ar referentiem, uzdot jautājumus vai sniegt papildinošus komentārus.

Foto: Ilustratīvs

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas