Notiks konference par starptautisko sadarbību un izglītības projektu nozīmi festivālu rīkošanā


Š.g. 16. un 17. augustā festivāla VIA BALTICA ietvaros notiks konference „VIA BALTICA forums”, šogad aptverot tādas tēmas kā „Sadarbības tīklu nozīme festivālu rīkošanā” un „Izglītības projekti festivālu satura plānošanā”. Divu dienu garumā diskusijās, lekcijās un prezentācijās tiks meklētas atbildes uz jautājumiem: Kāpēc klausīties klasisko mūziku? Kāpēc pašam to spēlēt? Kāpēc mūziķi no dažādām valstīm mēro tūkstošiem kilometru, lai kopā nospēlētu dažus skaņdarbus? Kāpēc meklēt līdzīgi domājošos pāri robežām? Kas ir radošie tīkli un kāpēc tajos iesaistīties?


16. un 17. augustā ar savu skatījumu un pieredzi šajās jomā dalīsies Liepājas universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas pētniece, māksliniece, organizatore, kuratore un teorētiķe Rasa Šmite, Igaunijas Mūzikas festivālu asociācijas padomes locekle, Pilles Lilles mūzikas fonda valdes locekle un izpilddirektore Leelo Lethla, Ziemeļvalstu komponistu savienību padomes un festivāla Ziemeļvalstu mūzikas dienas pārstāve no Zviedrijas Anne Šarlote Lundela, Latvijas komponistu padomes priekšsēdētāja Gundega Šmite un citi.


Konferencē aicināti piedalīties kultūras darbinieki un kultūras darba organizatori, pašvaldību, valsts, privātā un nevalstisko sektoru kultūras dzīves plānotāji, metodiķi, menedžeri, vadītāji un speciālisti, kultūras nozaru studenti, mācībspēki un citi interesenti. Dalība ir bez maksas.


Konference notiks Liepājā, Europa City Amrita Hotel Jēkaba hallē (Rīgas iela 7/9). Pieteikties, kā arī iepazīties ar pilnu konferences programmu var festivāla VIA BALTICA mājas lapā www.via-baltica.lv sadaļā Konference.


Festivāls VIA BALTICA, kas veltīts Baltijas ceļa atcerei un Baltijas valstu sadarbības veicināšanai kultūras jomā, šogad norisinās no 10. augusta līdz pat 23. augustam. Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv, to cena ir, sākot no 3 latiem. Iegādājoties abonementu, vienu koncertu apmeklē bez maksas. Ar festivāla jaunumiem iespējams iepazīties festivāla mājas lapā www.via-baltica.lv, kā arī sociālajos portālos draugiem.lv, facebook.com un twitter.com.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas