Notiks Latvijas motokrosa sezonas atklāšana “Zelta Zirgā”14.aprīlī Ķegumā motocentrā "Zelta Zirgs" notiks Baltijas jūras Izaicinājuma Kauss () motokrosā, ar ko atklāsim 2012.gada motokrosa sezonu Latvijā. Šis motokrosa pasākums notiks sesto gadu pēc kārtas, pie starta barjeras pulcējot lielu skaitu augstas klases Baltijas, Austrumeiropas un Ziemeļu valstu sportistus. Dalībnieku sastāva ziņā šīs ir nākamās prestižākās sacensības pēc Eiropas čempionāta.

Sacensībās savu dalību no Latvijas vadošajiem motosportistiem ir apstiprinājuši tādi flagmaņi kā Lauris Freibergs, Dāvis Līvs, Toms Macuks (visi trīs MX Open), 2011.gada pasaules junioru čempions motokrosā Pauls Jonass, Kārlis Sabulis (abi MX2), kā arī Latvijas līderis 85 cc klasē Tomass Šileika. Šie uzskaitītie Latvijas sportisti noteikti būs vieni no galvenajiem pretendentiem uz uzvaru ne tikai individuālajā vērtējumā, bet arī pieliks savu artavu valstu komandu vērtējumā. Dalībai sacensībās jau šobrīd ir reģistrējušies teju 200 sportistu no Somijas, Krievijas un Baltijas valstīm, no kuriem 60 ir somu sportisti, tajā skaitā Tomi Makinens - pagājušā gada Somijas čempions MX1 klasē.

Šīs sacensības ir aizraujošas ar savu interesanto un netradicionālo formātu, kuru sacensību organizētāji pārbaudījuši jau vairāku gadu garumā. 85 cc, MX2 un MX OPEN klasēs klasisko motokrosa sacensību 2 finālbraucienu vietā notiks trīs finālbraucieni ar dažādiem braucienu garumiem. 1.finālbrauciens - 20 minūtes + 2 apļi, bet 2. un 3.finālbrauciens - tikai 8 minūtes + 1 aplis.

"Daļai sportistu ir parocīgas sacensības, kas notiek pēc klasiskā formāta, savukārt daļai - sprinta distance. Ķegumā būs abu disciplīnu kombinācija, kas padara šo motokrosa sacensību iznākumu neparedzamu. Kā rāda iepriekšējo gadu pieredze - sportists vienā braucienā var būt pirmais, bet jau nākamajā - tikai septītais vai astotais. Maza kļūme no sportista puses, un situācija sagriežas kājām gaisā, jo sprintā izlieto ūdeni nesasmelsi," BIK sacensību formātu komentē Baltijas kausa fonda vadītājs Salvis Freimanis.

Sportisti "Zelta Zirga" trasē aizstāvēs ne tikai savu, bet arī savas valsts godu. Paralēli individuālajam vērtējumam notiks arī valstu vērtējums starp Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas Motosporta federāciju komandām.

Var droši apgalvot, ka ne tikai skatītāji pēc garās ziemas ir izslāpuši pēc adrenalīna un motokrosa sniegtajām emocijām, bet arī sportisti, un, stājoties pie starta barjeras, gribēs parādīt savu maksimālo cīņassparu.

BIK 2.posma notiks 21.aprīlī Igaunijā, Vīlandē.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas