Notiks pirmie Papīra svētki Līgatnē

Sestdien, 11. augustā, Līgatnē norisināsies Pirmie Vislatvijas Papīra svētki, kuru ietvaros apmeklētāji varēs iesaistīties papīra radošajās meistardarbnīcās, apskatīt unikālus Līgatnes papīrfabrikas ražojumus un apskatīt arī jaunās Līgatnes tūrisma takas un pagrabalas, apmeklējot pasākumu „Alu gājējs 2012”.


Svētku laikā plkst. 11.00 Līgatnes kultūras nama Mazajā zālē tiks atklāta izstāde „Papīrs vakar un rīt”, kurā tiks eksponēti unikāli senie Līgatnes papīrfabrikas ražojumi. Daudzi no tiem saglabājušies tikai vienā eksemplārā un uzskatāmi par izcilām vēsturiskām vērtībām. Izstādē nozīmīgu vietu ieņems arī uz vietas gatavotas papīra lampas, tērpi, albumi, svečturi un rokām darināts papīrs visdažādākajos veidos.


Plkst. 12.00 līdz 16.00 apmeklētāji tiks aicināti iesaistīties papīra meistardarbnīcās, kurās varēs izliet savu papīra loksni, redzēt pašu papīra gatavošanas procesu, locīt, zīmēt, līmēt un rotāties papīra tērpos. Papīra ražošanas procesu varēs apskatīt arī Līgatnes papīrfabrikā.


SIA „Zaļā josta” pasākuma viesus aicinās izmēģināt savas iemaņas papīra radošajā darbnīcā, gatavojot dažādas lietas no izlasītiem žurnāliem un citas makulatūras. Jaunākie pasākuma apmeklētāji tiks iesaistīti jautrās spēlēs par papīra un citu atkritumu šķirošanu, ne tikai iemācoties šķirot atkritumus pareizi, bet arī paraugoties uz zaļa dzīvesveida ievērošanu no cita skatu punkta.


„Radošajās darbnīcās vēlamies pastāstīt un demonstrēt, ka papīrs ir vērtīgs materiāls visos tā dzīves ciklā. Izlasīti žurnāli, apdrukāts papīrs, noputējušas avīzes – tās visas ir izmantojamas atkārtoti. Tieši tādēļ „Zaļā josta” svētku ietvaros demonstrēs nevajadzīga papīra atkārtotas izmantošanas iespējas, iesaistot apmeklētājus radošajās darbnīcās. Savukārt jaunākajiem pasākuma apmeklētājiem dabas draugs Ezītis Jostiņš piedāvās uzspēlēt spēles par atkritumu šķirošanu, tādējādi mācot jau no mazotnes rīkoties videi draudzīgi un atbildīgi ikdienā,” stāsta Laima Jekšiņa, “Zaļā josta” mārketinga vadītāja.


Svētku laikā ikviens varēs apskatīt arī jaunās Līgatnes tūrisma takas un pagrabalas pasākumā „Alu gājējs 2012”. Te ikvienam būs iespēja piedalīties orientēšanās spēlē pa Līgatnes unikālajām alām, apskatīt alu amatnieku prasmes pie Lustūža – unikāla smilšakmens ieža atseguma pašā pilsētas centrā, kur pagrabalas izcirstas pat divos stāvos, kā arī plkst. 17.00 nogaršot Līgatnes pagrabalu labumu zupu. Īpaši padomāts par aktivitātēm ģimenēm ar bērniem.


Svētku izskaņā 18.00 Lustūža pakājē visus priecēs diksilends „Sunny Groove Dixie” un līdz ar krēslas iestāšanos varēs vērot papīra ziedu atspulgus Līgatnes ezerā.


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas