Notiks sarīkojums „Mūzika kā glābiņš”Trešdien, 21. martā, plkst. 17.30 Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM) aicina uz komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltītu sarīkojumu "Mūzika kā glābiņš". Sarīkojumā par Latvijas kultūras darbiniekiem gulaga nometnē Uhtā tiks apskatīta tēma – kā okupācijas un Otrā pasaules kara notikumi ietekmējuši Latvijas mūziķu likteņus.

Sarīkojumā no stāstījumiem un bagātīga fotomateriālu klāsta varēs uzzināt par Uhtas gulaga nometnes teātra trupu, kā arī čellista un diriģenta Igora Grapa, mežradznieka Arvīda Sēļa, vijolnieku Jāņa Liepiņa un Edgara Vanaga, diriģenta Aleksandra Kuriševa, mākslinieka Edgara Vārdauņa u.c. darbību šajā teātrī. Pieredzētajā dalīsies tā laika notikumu aculiecinieks – čellists, diriģents un pedagogs Igors Graps.

Vakaru papildinās muzikāli priekšnesumi, ko izpildīs dziedātāja Rudīte Ruško, mežradznieks Rolands Sēlis, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas čellistu ansamblis Daces Pūces vadībā, koncertmeistari Ilze Dzērve un Jurijs Kaspers. Sarīkojumu vadīs Rūta Līcīte un Inese Žune, RMM.

Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiek katru trešdienu plkst. 17.30.

Sarīkojuma laikā (no plkst. 17.30 līdz 19.00) bērniem būs iespēja piedalīties muzeja nodarbībā "Kas muzejam vēderā?" Ieejas maksa sarīkojumā – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums); maksa par nodarbību bērniem – Ls 1.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas