Notiks Uguns nakts Vienkočos


5. oktobrī Līgatnes novada Vienkoču parkā notiks gadskārtējais noskaņu un gaismas pasākums Uguns nakts, kas tiek rīkots ar ideju paildzināt vienu īso rudens dienu garāku, ar sveču siltumu un gaismu pozitīvi uzlādēt sevi ziemas tumšajam periodam, lai būtu vieglāk sagaidīt pavasari.


Kā Neatkarīgo informē Vienkoču parka veidotājs Rihards Vidzickis, jau no pulksten 18 tur sāksies Gaismu meža iedegšana. Vakara garumā darbosies amatnieku darbnīcas – smēdē varēs vērot kalēja darbu, jaunuzceltajā Kokamatniecības muzeja ēkā darbosies kokamatnieks, bet senā dzīvesstila apvienība Baltava rādīs uguns iegūšanu un citas mūsu senču sadzīves prasmes, savukārt pie Ratnieku zāļu sievas varēs izzināt nākotni pēc rūnu zīmēm, apvienība Vēsturiski aktīvs iepazīstinās ar viduslaiku cīņas mākslas niansēm un bruņinieku dzīvesstilu, darbosies arī vilnas velšanas un aušanas darbnīcas. Dzīvo masku darbnīcā katram būs iespēja pārvērsties par kādu no meža gariņiem vai spoku. Līgatnes Pasaku māja iepazīstinās ar uguns tēmai saistītiem pasaku tēliem un rosinās iztēli. Līdz lāpu gājiena sākumam būs lieliska iespēja izdejoties senos latvju dančus kopā ar folkloras kopu Ore.


Tumsai iestājoties, pulksten 21 notiks kopīgais lāpu gājiens pa Vienkoču parka naksnīgajām takām, veidojot šķietami nebeidzamu uguns čūsku. Lāpu gājiens noslēgsies ar uguns žonglieru šovu, kuru vadīs Fire spirit kopā ar perkusiju grupu Pulsa efekts. Uguns šova noslēgumā tiks iedegts lielais ugunskurs un notiks uguns tēmai veltītas rituāla rotaļas, kuras vadīs folkloras kopa Delve.


Pasākuma organizētāji informē: lai Uguns nakts taptu gaišāka un lai varētu piedalīties lāpu gājienā, līdzi jāņem degt spējīga lāpa. Šis pasākums ir paredzēts tikai pozitīvi noskaņotiem apmeklētājiem.


Tiem, kas vēlas sestdienu veltīt arī nelielai ceļošanai, vērts zināt, ka Vienkoču parkā vērts ierasties arī agrāk un izstaigāt to vēl pirms krēslas iestāšanās. Parkā ir jauns ekskluzīvs eksponāts – Līgatnes pirmās papīrfabrikas Handfabrik makets, turklāt Vienkoču parkā laika gaitā ir tapis miniatūrs ciemats ar vēsturiskām ēkām, kuras līdz mūsdienām vairs nav saglabājušās un kurām ir liela nozīme stāstā par Līgatnes un tās apkārtnes vēsturi. Šis makets atveido papīrfabriku laikā, kad tā izauga no pirmajām papīra dzirnavām, uzceļot jaunu ēku.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas