Olgai Rajeckai “vairs nebūs 16”, bet būs jubilejas koncerttūres

Viena no latviešu spilgtākajām pop dziedātājām Olga Rajecka šogad atzīmē dzīves 50. gadskārtu, kā arī trīs desmitgades, kas aizvadītas uz profesionālās skatuves. Jubilejas Olga uztver ar ierasti apņēmīgo smaidu un pārliecību, ka svētki ir jāsvin,informē ierakstu kompānijas "Mikrofona ieraksti" pārstāvji.

Olga Rajecka dosies jubilejas koncerttūrēs uz Valmieru, Liepāju, Madonu, Jelgavu, Ventspili. Jubilejas tūre noslēgsies 24. aprīlī ar koncertu Latvijas Nacionālajā operā Rīgā. Speciāli šai turnejai tiek gatavota jauna koncertprogramma, kurā Olga dziedās gan pašai tuvākās Imanta Kalniņa dziesmas, gan daudzus hitus no citiem savas garās un intensīvās karjeras periodiem."Olga mums ir nacionālais dārgums. Šis ir gadījums, kad mākslinieks aug kopā ar publiku, progresē tās acu priekšā un, pateicoties vitāli šerpajam raksturam un spilgtajām skatuves dotībām, neatstāj vienaldzīgos jau vairākās paaudzēs. Olgas nesenais sniegums Imanta Kalniņa "Lielajās dziesmās" apliecināja – viņa ir sava talanta pilnbriedā. Nebaidos teikt, ka Latvijā jau labu laiku nav viņai līdzvērtīgas dziedātājas un nešaubos, ka Olgas jubilejas iznāciens būs īpaši košs, temperamentīgs un izjusts. Jo viņa visu dara pa īstam,"saka koncertu producente un kompānijas "Mikrofona ieraksti" vadītāja Elita Mīlgrāve.

Kaut arī Olgas Rajeckas skatuves gaitas sākušas jau 15 gadu vecumā ansamblī "Lāčplēsis", par profesionālās darbības īsto sākumu viņa uzskata dalību visā bijušajā PSRS iecienītajā vokālajā kvartetā "Eolika" 80. gadu sākumā. Sekoja vairāki leģendāri gadi Imanta Kalniņa grupā "Turaidas roze" un piedalīšanās grupās un projektos "Bāze 7", "Tango", "Jumis" un "Dāmu pops", kā arī aktīva solo darbība.

Pērn kopā ar "Turaidas rozi" un Liepājas Simfonisko orķestri, uzstājoties Imanta Kalniņa dziesmu programmā "Lielās dziesmas", Olga sevi atkal apliecināja kā spilgtu un universālu mākslinieci, kam pa spēkam sarežģītas vokālās partijas un plaša diapazona emocionālās toņkārtas.

Starp viņas populārākajiem hitiem dažādos laikos un sastāvos bijušas tādas dziesmas kā "Noktirne", "Zemeņu lauks", "Lielā zive", "Apvij rokas", "Svētku diena", "Ai, māsa, Lietuva", "Nelaid, māte bērnus mežā", "Varbūt rīt", "Kad man vairs nebūs 16", "Ziemeļvējā", "Ar baltu krītu uzrakstīts" u.c.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas