Online pieejamas kultūras filmu programmasKants komunikācijas bez maksas piedāvā mājās sēdētājiem noskatīties autores-režisores Ilonas Brūveres kultūras filmu programmu, sākot ar nostaļģisku televīzijas raidījumu darba materiālu fragmentiem, 35 dokumentāliem izcilu kultūrvēsturisku personību tv filmām-portretiem ciklā DOMINANTE, kas apskata ne tikai spilgtākās Latvijas kultūras personības, bet arī raksturo aizgājušā gadsimta kultūras mantojumu faktos un notikumos.

Ciklā VKKF Mūža stipendiju ieguvēju Vijas Artmanes, Zigmunda Skujiņa, Rolanda Kalniņa, Birutas Baumanes, Birutas Delles, Džemmas Skulmes, Pētera Martinsona un citu mākslinieku videoportreti. Programmā’arī īsfilmas un režisores pilnmetrāžas dokumentālās spēlfilmas, kas nominētas Nacionālajai kinobalvai LIELAIS KRISTAPS vairākās profesionālajās nominācijas. VERSIJA VERA, TAPIERIS, Latvijas simtgades programmas filma IEVAINOTAIS JĀTNIEKS par tēlnieku Kārli Zāli un Brīvības pieminekļa celtniecību, kā arī desmit krāšņi DĀMU PARADĪZES izrāžu videoieraksti ar kopējo ētera laiku 7 stundas. Izrādes no Rīga Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas 2014 . sniedz ieskatu Eiropas modes vēsturē 1900- 2000.

Kants komunikācijas online kolekcijas ietvaros skatāma arī pilnmetrāžas dokumentālā filma KONSTRUKCIJAS, kas stāsta par dzejnieka Ulža Bērziņa namu, viņam tuviem un tāliem. Dzejnieks filmā lasa fragmentus no sava dzejas krājuma IDILLES, kas 2019.gadā iznācis grāmatu apgādā Neputns. Dzejnieks un tulkotājs, latviešu dzejas klasiķis

Uldis Bērziņš ir Literatūras gada balvas 2019 laureāts.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas