Operā rīkos Likteņdārzam veltītu labdarības koncertu20. martā Latvijas Nacionālajā operā notiks Likteņdārzam veltīts labdarības koncerts Latviešu mūzikas dārzs un mākslas darbu izsole.

Likteņdārza īstenotājs – "Kokneses fonds" – sadarbībā ar Latvijas Nacionālo operu 20. martā aicina uz Likteņdārzam veltītu labdarības pasākumu – koncertu "Latviešu mūzikas dārzs" un mākslas darbu izsoli.

Fonds ir iecerējis šādus pasākumus martā rīkot katru gadu, līdz pat 2018. gadam ar mērķi radīt to par vienu no nozīmīgākajiem Latvijas notikumiem mākslā un kultūrā, uzaicinot uzstāties Latvijā un ārzemēs atzītus Latvijas mūziķus, kā arī aicinot piedalīties izsolē izcilākos Latvijas un arī ārzemju māksliniekus. Izsolēm tiks meklēti arī izcilu Latvijas kultūras cilvēku darbu uzmetumi, skices, tā aktualizējot viņu vārdus un veicinot interesi par viņu darbību.

Likteņdārzam veltītais labdarības koncertā Latviešu mūzikas dārzs LNO Lielajā zālē skanēs Jāņa Mediņa un Artura Maskata darbi. Koncerts ir veltījums Likteņdārzam, jo tajā iesaistītie mākslinieki ir piekrituši uzstāties bez atlīdzības – savu darbu šajā pasākuma Likteņdārzam ziedos pianists Reinis Zariņš, Latvijas Radio koris, LNO mākslinieciskais vadītājs Arturs Maskats, diriģenti Modests Pitrens un Andris Veismanis, režisore Elita Bukovska, kā arī Fonda dibinātājs, LNO galvenais scenogrāfs Andris Freibergs.

Pēc koncerta plānota labdarības izsole LNO Jaunajā zālē. Savu darbu izsoles darbu atlasē un vadībā ziedo viens no lielākajiem mākslas kolekcionāriem Latvijā – Guntis Belēvičs. Plānots, ka divas nedēļas pirms izsoles visi darbi būs apskatāmi "Rīgas Galerijā".

Biļetes uz labdarības koncertu iegādājamas "Biļešu paradīzes" kasēs. Ienākumi no biļetēm un ziedojumi labdarības izsolē tiks ieguldīti Likteņdārza amfiteātra daļas būvniecības turpināšanā.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas