Operetes teātris gada nogalē aicina uz krāšņu Jaungada koncertu “Evergreens”29. decembrī plkst.19.00 VEF Kultūras pilī norisināsies Operetes teātra dzirkstošais Jaungada koncerts «Evergreens». Tajā piedalīsies solisti Anta Jankovska (soprāns/Itālija), Jolanta Strikaite (soprāns), Oleksandrs Čuvpilo (tenors, Kijivas Nacionālā Akadēmiskā operetes teātra solists), Andrius Apšega (baritons, Kauņas Valsts muzikālā teātra solists), dejotāji Asnāte Rikse un Kārlis Kemlers, kā arī Operetes teātra simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. Koncertu vadīs Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Koncerts ieskicēs daudzškautņainu attiecību kaislības, lai skatītājs piedzīvotu spilgtu un krāšņu katra muzikālā priekšnesuma stāstu. Gan viesu, gan latviešu mākslinieku interpretācijā skanēs daudzveidīga, tikai visskaistākā muzikālā teātra žanru mūzika: fragmenti no Franča Lehāra operetēm «Smaidu zeme», «Carēvičs» un «Džudita», «Doretas skaistais sapnis» no Džakomo Pučīni operas «Bezdelīga», duets «All I ask from you» no Endrū Loida Vēbera mūzikla «Operas spoks», Toreadora kuplejas no Žorža Bizē operas «Karmena», neapolitāņu dziesmas («O, sole mio!» u.c), sarsuelas, tango, mūziklu fragmenti un daudzi citi gan populāri, gan arī līdz šim Latvijā mazāk dzirdēti vai nedzirdēti, bet citur pasaulē iecienīti skaņdarbi. Solistu dziedājumu bagātinās krāšņi kostīmi, gaismu spēles un integrēta scenogrāfija.

«Lai cik paradoksāli tas arī neizklausītos, daudziem no mums gada gaišākais laiks ir tieši decembris, kad daba, šķiet, iegrimusi dziļā miegā. Ziemassvētku laiks un jēga, kā arī tuvojošā Jaungada gaidas piešķir mūsu domām plašāku trajektoriju un apgaismības vertikāli. Ja vien esam tam gatavi, šis laiks ir kā robežšķirtne, lai izvētītu smagos domu un ikdienības steigas putekļus, kas, sagūluši uz mūsu centieniem un cerībām, traucējot ieskatīties lietu būtībā. Lieliskākais psihoterapeits un smalkjūtīgākais dvēseles pavadonis visos laikos ir bijusi mūzika – arī šajā brīnišķīgā, krāsaini daudzveidīgā programmā, kas gan mierinās un dziedēs, gan iedvesmos, ielīksmos un pacilās klausītāju. Mēs svētkos būsim kopā ar mūsu mīļajiem klausītājiem un visskaistāko mūziku!» pauž koncerta mākslinieciskā vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Abi lieliskie koncerta īpašie viesi, vadošie solisti savos teātros – Oleksandrs Čuvpilo, kuru Latvijas klausītāji jau novērtēja šā gada 4.Starptautiskajā Operetes festivālā, gan Andrius Apšega, kuru dzirdētājām 2019. gadā 3. starptautiskajā Operetes festivālā Ikšķilē – ar savu izcilo sniegumu uzreiz ieguva gan publikas, gan ekspertu simpātijas un ir ļoti gaidīti Latvijā, tāpēc Operetes teātris turpina sadarbību, sniedzot iespēju skatītājam baudīt šo solistu sniegumu šajā koncertprogrammā.

Ukraiņu tenors Oleksandrs Čuvpilo – dziedātājs ar plašu diapazonu un daudzveidīgu repertuāru – ir publikas mīlulis gan savās mājās, gan viesojoties ārzemēs. Sulīgā un skaistā baritona tembra īpašnieks lietuvietis Savukārt Andrius Apšega jau vairakkārt pēc festivāla atgriezies Latvijā, lai dziedātu Operetes teātra koncertprogrammās.

Koncerta mākslinieciskā vadītāja – Agija Ozoliņa-Kozlovska, horeogrāfe – Ieva Kemlere, kostīmu māksliniece – Vita Radziņa, scenogrāfe un video-multimāksliniece Ineta Sipunova.

Biļetes var iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā:

Biļešu cenas: 15 – 35 EUR. Skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti –20% atlaide; ar Goda ģimenes apliecību (3+ Ģimenes karti) – 40% atlaide.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas