Operstudija “Figaro” aicina uz jauniestudējumu “Polifēms. Versija”Trīs izrādēs novembra sākumā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē būs skatāmas izrādes JVLMA operstudijas “Figaro” jauniestudējumam “Polifēms. Versija” Ināras Sluckas režijā.

Franču komponists Žans Krass (1879–1932), būdams kara kuģa kapteinis, versiju grieķu mītam par Polifēmu rakstīja Pirmā pasaules kara laikā. Kaut arī mūzika vibrē brīnišķīgās impresionisma harmonijās un melodijās, operas sižetu nosaka robustā ciklopa nelaimīgā mīlestība uz jauno, trauslo Galateju.

Operstudijas “Figaro” versiju Žana Krasa operai “Polifēms” nav iespējams aplūkot ārpus šī brīža situācijas pasaulē konteksta. Polifēms nav vardarbīgs, viņš ir atbildīgs, viņš aizstāvējis savu zemi, savu mīlestību, bet karš viņu pēc savas briesmīgās sejas pārveidoja fiziski un garīgi.

Tāds ir izejas punkts notiekošajam operā – galvenais varonis pēc karā iegūtajām fiziskām un garīgām traumām – kad par vienīgo iemeslu dzīvot kļūst mīlestība pret Galateju.

Jauniestudējuma versiju operai ar Alberta Samēna libretu veidojusi profesionāļu komanda – režisore Ināra Slucka, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, tērpu māksliniece Evija Dāboliņa, diriģents Artūrs Gailis, koncertmeistare Inguna Puriņa un mākslinieciskais vadītājs Viesturs Gailis.

Lomās – Rihards Millers vai Artis Muižnieks (Polifēms), Laura Kancāne vai Paula Mihailova (Galateja), Liāna Muižniece (Līkasa), Andris Kipļuks vai Dainis Kalnačs (Akīds), kā arī Rīgas Doma kora skolas audzēkņi Jāzeps Kehris un Jurģis Pudulis.

Izrādes JVLMA Lielajā zālē notiks 3., 7. un 9. novembrī plkst. 18.00

Biļetes uz izrādi ir pieejamas tikai iepriekšpārdošanā “Biļešu Paradīzē”.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas