“Origo Summer Stage” 9. sezona: ieskandinās folkloras festivāls “Baltica”, tradicionāli atklās “Rīgas Ritmi 2018”Trešdien, 20. jūnijā plkst. 18.00 notiks “Origo Summer Stage” pirmsatklāšanas koncerts laukumā pie tirdzniecības centra “Origo”. Šogad vasaras garumā muzikālajos pasākumos un koncertos būs klausāma īpaši daudzveidīga mūzika, kuru pirmssvētku nedēļā ieskandinās Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”. Savukārt, 27. jūnijā plkst. 17.00 notiks oficiāla “Origo Summer Stage” 9. sezonas grandioza atklāšana, kura tradicionāli norisināsies sadarbībā ar mūzikas festivālu “Rīgas Ritmi”.

Ieskandinot Vispārējos Dziesmu un Deju svētkus un atzīmējot Latvijas simtgades gadu, 20. jūnijā plkst. 18.00 notiks “Origo Summer Stage” 9. sezonas pirmais koncerts. Šīs vasaras programma tiks ieskandināta ar folkloras festivālu “Baltica”, kas uz “Origo Summer Stage” skatuves būs klausāms jau otro gadu pēc kārtas, šoreiz uzstājoties vairākiem pērn vēl nedzirdētiem māksliniekiem, savukārt jau nākamajā nedēļā notiks vasaras koncertprogrammas 9. sezonas atklāšanas koncerts.

“Festivāls “Baltica” šogad Latvijā notiek jau vienpadsmito reizi un šīs trešdienas koncertā piedalīsies mākslinieki no piecām dažādām valstīm – Žemaitijas Nacionālā parka folkloras ansamblis “Platelē” (Lietuva), vīru arhaiskās dziedāšanas grupa “Lüü-Tüür” (Igaunija), Kapela “Gładka” (Polija), Hotiņiču kultūras nama folkloras grupa “Hatoviči” (Baltkrievija), Sarkano laternu folkloras ansamblis (Ķīna), kā arī divas stāstnieces – Karla Krausa no Vācijas un Maja Bumberāka no Ungārijas, kuras papildinās koncertu ar priekšnesumiem un īpaši gatavotiem stāstījumiem,” stāsta folkloras eksperte Gita Lancere.

Koncerta laikā satiksies dažādu tautu tradicionālā mūzika, dejas, stāsti un citas kultūras izpausmes kopā no septiņām dažādām valstīm, iesākot vasaras vakaru koncertu sēriju, kas šogad izskanēs īpaši daudzveidīgā programmā. Pirmsatklāšanas koncertā būs dzirdamas Rietumlietuvas Plateļu novada dziesmas un dejas, tradicionālas igauņu senās tautasdziesmas, poļu deju melodijas, baltkrievu dziesmas un Ķīnas mākslinieku – lisu kultūras pārstāvju interesantā tautas mūzika, kas tiek izpildīta, izmantojot īpatnu rīkles vibrāciju. Koncerta vadītāja būs folkloras kopas “Berendeika” pārstāve Marianna Jode.

“Kā jau tradicionāli, satikšanās vieta un visu ceļu krustpunkts – Origo laukums arī šovasar būs vasaras koncertu norises vieta pašā pilsētas sirdī. Uz šīs vasaras koncertiem aicinām gan visus tradicionālās mūzikas piekritējus, gan dažādu kultūru tradīciju interesentus, jo koncertā būs ne tikai klausāma mūzika, bet apskatāmi arī tradicionāli krāsainie tautu tērpi un dzirdami īpaši stāstnieču gatavotie priekšnesumi, kas atsvaidzinās mūzikas programmu. T/c “Origo” aicina visus mūzikas mīļotājus sekot līdzi koncertprogrammai un visas vasaras garumā doties baudīt muzikālos vakarus kopā,” stāsta Aleksandrs Ņemirovskis, t/c “Origo” vadītājs.

Savukārt nākamās nedēļas trešdienā, 27. jūnijā plkst. 17.00 notiks “Origo Summer Stage” 9. sezonas atklāšanas koncerts, kurā apmeklētājiem būs iespēja baudīt mūzikas festivāla “Rīgas Ritmi 2018” dalībnieku – Latvijas un ārzemju mākslinieku – priekšnesumus. Atklāšanas koncertā būs dzirdami mūziķi no Latvijas un Lietuvas – Dagnis Roziņš (Latvija), Dominyka Mickute (Lietuva) un Riga Jazz Quartet, kopā ar grupu piedalīsies Dānijā dzīvojošais blūza un soula izpildītājs Gregory Boyd, kurš savā izpildījumā meistarīgi un pārsteidzoši apvieno Raw Blues/Soul vokālu ar spraigu, inovatīvu steelpan skanējumu, kā arī trio “Macats/Hasselberg/Mofjell”, kura sastāvā darbojas trīs mūziķi – Rūdolfs Macats (klavieres), Jaoa Hasselberg (bass) un Ole Mofjell (bungas).

Šī gada “Origo Summer Stage” programma ietvers kā folkloras mūzikas koncertus, tā arī dažādu citu žanru mākslinieku sniegumus – džeza, simfoniskās mūzikas un arī jauno mūziķu priekšnesumus, kurus apmeklētājiem būs iespēja klausīties bez maksas turpat Origo laukumā vai doties koncertus baudīt kādā no restorānu “Double Coffee”, “Gan Bei” vai “LIDO” vasaras terasēm.

Foto: Publicitāte

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas