Orķestra “Rīga” jubileju ieskandinās koncerts “Svinga ēras karaļi”13. februārī plkst. 19.00 VEF Kultūras pils Lielajā zālē Daumants Kalniņš, SofijaRubina-Hantere, Orķestra "Rīga" bigbends satiksies koncertā "Svinga ēras karaļi". Orķestrim “Rīga” šogad aprit 50. Svētku gadu tas iesāks ar svinga mūzikas progammu.

Svingu pazīstam kā džeza virzienu, kas pērnā gadsimta 30. un 40. gados ASV iemantoja populārās mūzikas statusu. Ar tam piemītošo neparasto ritmisko sajūtu, ko džezmeņi panāca, akcentējot katru otro un ceturto sitienu, stīvās astotdaļnotis aizstājot ar šūpojošām, pievienojot sinkopes un to visu noenkurojot ar staigājošu basa līniju, svings kļuva par vilinošu patvērumu no realitātes Lielās depresijas un Otrā pasaules kara laikā. Svinga ēra bija bigbendu zelta laiks - publika tos ielenca, klausījās un ļāvās deju ritmiem bezrūpīgas mūzikas pavadībā. Džezs skanēja visur, deju zālēs, viesnīcās, skaņu platēs un radio pārraidēs, kļūstot par visas nācijas tā brīža muzikālās gaumes kopsaucēju un izplatoties visā pasaulē.

Svinga ēra ir izcilu bigbendu līderu, spožu instrumentālistu un vokālistu laiks. To klausītājiem apliecināsim arī šajā koncerptrogrammā: skanēs mūzika, kas cieši apvij tādas personības kā Lūiss Ārmstrongs, Benijs Gudmens, Djūks Elingtons, Tomijs Dorsijs, Kaunts Beisijs, Ārtijs Šovs, Pegija Lī, Frenks Sinatra, Ella Ficdžeralda un daudzas citas. Pie Orķestra “Rīga” bigbenda pults debitēs saksofonists, džeza mūzikas maģistrs un pedagogs Roberts Martinovskis.

Ar solo klausītājus priecēs J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Džeza mūzikas katedras vadītājs Indriķis Veitners (klarnete) un pašlaik Hāgas Karaliskajā konservatorijā studējošais latviešu jaunās paaudzes džeza trompetists Kristians Kalva; vokālisti - saviļņojošās džeza balss īpašnieks Daumants Kalniņš un ievērojamā igauņu džeza un soulmūzikas dziedātāja Sofija Rubina-Hantere (Sofia Rubina-Hunter), kurai nav svešas arī leģendārās džeza skatuves ASV.

Svinga ēras aizraujošākos stāstus, kā allaž, stāstīs erudītais vakara vadītājs Raitis Zapackis.

Koncertā piedalās: Orķestra RĪGA bigbends Roberta Martinovska vadībā
Daumants Kalniņš - vokāls
Sofija Rubina-Hantere / Sofia Rubina-Hunter, Igaunija - vokāls
Indriķis Veitners - klarnetes solo
Kristians Kalva - trompetes solo
Vakara vadītājs - Raitis Zapackis

 

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas