Oskara ceremonijā triumfē filma “Mākslinieks”

Gada gaidītākie kinosvētki, Oskara balvu pasniegšanas ceremonija, noslēgušies ar nepārprotamu filmas „Mākslinieks” triumfu.


84. ASV Kinoakadēmijas Oskara balvu pasniegšanas ceremonijā svētdien režisora Mišela Hazanaviča melnbaltā filma "Mākslinieks" ("The Artist") uzvarēja piecās no desmit nominācijām - labākā filma, labākais režisors,labākā oriģinālmūzika un nominācijā labākais kostīmu mākslinieks. Filmas galvenās lomas atveidotājs franču aktieris Žans Dižardēns saņēma Oskara balvu kā labākais aktieris. Jāatgādina, ka filma „Mākslinieks” ir visvairāk balvas ieguvusī kinolente - trīs Zelta Globusi, septiņas Britu kinoakadēmijas balvas, sešas Cēzara balvas, Spānijas kino balvu "Goija", un arī Spirit Awards balva.


Šī ir pirmā mēmā filma, kas prestižo godalgu saņēmusi pēdējo 85 gadu laikā. Līdz šim Oskaru saņēmusi tikai viena mēmā filma, tas notika 1927.gadā.


Neapšaubāmi labākā aktrise, Merila Strīpa saņēma Oskara balvu nominācijā labākā aktrise par Lielbritānijas ekspremjeres Mārgaretas Tečeres atveidojumu filmā "Dzelzs lēdija" ("The Iron Lady").


Kā jau tas bija gaidāms, nominācijā labākā otrā plāna aktrise Oskaru saņēma Oktāvija Spensera par lomu filmā Kalpone ( "The Help" ). Jāatgādina, ka par šo lomu aktrise tika apbalvota arī ar Zelta Globusu, Britu kinoakadēmijas un daudzām citām balvām.


Par labāko aktieri otrā plāna lomā tika atzīts kino veterāns Kristofers Plammers gados veca geja lomā filmā "Iesācēji" ("Beginners").


Mārtina Skorsēzes filma "Hugo", kas bija izvirzīta 11 nominācijās, ieguva


balvas piecās nominācijās - labākais operatora un mākslinieka darbs, labākā skaņas montāža un miksēšana, labākie vizuālie efekti.


Irānas režisora Ašgara Farhadi filma "A Separation" tika atzīta par labāko ārzemju kinofilmu, jāatgādina, ka filmai šī šogad ir jau trešā balva, iepriekš tā apbalvota ar Zelta Globusa un Cēzara balvu.


Labākās dokumentālās filmas gods filmai "Undefeated", par labāko dokumentālo īsfilmu Oskara balva saņēma filma "Saving Face", savukārt par labāko īsfilmu tika atzīta filma „The Shore”.


Labākās animācijas filmas godu izpelnījās režisora Gora Verbinska filma „Rango”, bet nominācijā labākā animācijas īsfilma Oskaru saņēma filma "The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore" .


Piecās kategorijās nominētā filma "Pēcteči"” (The Descendants), saņēma balvu nominācijā labākais adaptētais scenārijs.


Bet filmas "Pusnakts Parīzē" (Midnight in Paris) režisors Vudijs Alens saņēma balvu kategorijā labākais oriģinālscenārijs.


Nominācijā Labākā dziesma tika apbalvots dziesmas "Man or Muppet"(filma "The Muppets") teksta un mūzikas autors Brets Makenzijs.


Par Labāko montāžu balvu saņēma filmas Meitene ar pūķa tetovējumu ("The Girl with the Dragon Tattoo") veidotāji.


Nominācijā labākais grima mākslinieks balvu saņēma filma „Dzelzs lēdija” (The Iron Lady).


Avots: nra.lv

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas