“Oskaru” ceremonijā triumfē Dienvidkorejas filma “Parazīts”Svinīgajā "Oskaru" balvu pasniegšanas ceremonijā Losandželosā kā labākā filma tika godalgota Dienvidkorejas kinolente "Parazīts". Šī ir pirmā filma, kas saņēmusi "Oskaru", nebūdama angļu, bet kādā citā valodā.

Korejiešu režisora Pona Džunho filma saņēma arī labākā režisora, labākā oriģinālā scenārija un labākās starptautiskās mākslas filmas "Oskarus".

Filmā režisors radoši apvērš un nojauc žanru robežas, apvienojot melnā humora, spriedzes kino un sociālās drāmas elementus. Viņš akcentē, ka mūsdienu polarizētajā sabiedrībā kastu sistēma jeb šķiru hierarhija tiek liekulīgi apslēpta un uzlūkota kā pagātnes relikts, tomēr pastāv stingras robežas – krasi atšķirīgu aprindu simbiotiska līdzāspastāvēšana ir neiespējama. Un tam diemžēl nav alternatīvu. Toties citu vainošanas un vienkāršotu risinājumu kārdinājums gan ir liels.

Filma saņēmusi arī Zelta palmas zaru.

Labākās aktrises "Oskaru" par veikumu filmā "Džūdija" saņēma Renē Zelvēgere, bet par labāko galveno aktieri tika atzīts filmā Hoakins Fīnikss par lomu filmā "Džokers".

"Oskarus" par veikumu otrā plāna lomās saņēma Lora Derna par lomu filmā "Laulības stāsts" un Breds Pits par lomu filmā "Reiz Holivudā".

Savukārt filma "Trusis Džodžo" saņēma "Oskaru" par labāko adaptēto scenāriju, bet režisora filma "1917" - "Oskaru" par labāko operatora darbu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas