“Oskaru” ceremonijā uzvaras laurus plūc filma “CODA”ASV Kinoakadēmija par aizvadītā gada labāko filmu atzina drāmu "CODA", bet par labāko režiju ar "Oskaru" tika apbalvota Džeina Kempione par filmu "Suņa spēks".

Kinoakadēmijas "Oskara" balvu 94. pasniegšanas ceremonija pēc Latvijas laika sākās 28. marta naktī pulksten 01.30. Šogad visvairāk - 12 nomināciju bija saņēmusi Džeinas Kempiones filma "The Power of the Dog".

Galveno "Oskaru" ieguva filma "CODA", kas ir stāsts par dzirdīgu pusaudzi nedzirdīgo ģimenē, viņas pārdzīvojumiem un centieniem veidot dziedātājas karjeru. Kopumā filma saņēmusi trīs "Oskara" balvas.

Ārzemju filmu vidū laurus plūca Japānā radītā lente "Drive My Car".

Savukārt "Oskara" balvu kā labākā režisore saņēmusi Džeina Kempione par filmu "Suņa spēks", kļūstot par trešo sievieti godalgas vēsturē, kas tiek pie prestižā apbalvojuma šajā kategorijā.

Par labāko aktieri galvenajā lomā tika izraudzīts Vils Smits filmā "Karalis Ričards", bet balvu kā labākā aktrise ieguva Džesika Česteina par lomu filmā “Temija Feja acis”

"Oskaru" par labāko skaņu celiņu saņēma Hanss Cimmers, kas sakarakstījis mūziku filmai "Dune", bet par labāko dziesmu tika atzīta Billijas Eilišas kompozīcija no jaunākās Bonda filmas "No Time To Die".

Ar pilnu uzvarētāju sarakstu var iepazīties ASV Kinoakadēmijas vietnē.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas