“Oskaru” kā labākā filma saņem Bena Afleka “Argo”

85. ASV Kinoakadēmijas Oskara balvas pasniegšanas ceremonijā Losandželosā, svētdien, 24. februārī, par labāko filmu tika atzīta režisora Bena Afleka amerikāņu ķīlnieku drāma Irānā "Argo".


Kopumā tā saņēma trīs Oskara balvas par labāko filmu, par Labāko adaptēto scenāriju scenārists Kriss Terio un Labāko montāžu režisors Viljams Goldenbergs.


Vienpadsmit kategorijās izvirzītā Anga Lī Pī dzīve (Life of Pi) saņēma balvas kategorijās Labākais režisors Angs Lī, Labākais operatora darbs Klaudio Miranda, Labākā oriģinālā mūzika komponists Maikls Danna un Labākie vizuālie efekti.


Par labāko aktrisi kinoakadēmija atzina Dženiferu Lorensu par viņas lomu romantiskajā komēdijā Optimista stāsts ( Silver Linings Playbook), savukārt par Labāko aktieri Danielu Deju-Lūisu par ASV prezidenta Abrahama Linkolna lomu filmā "Linkolns".


Kategorijā Labākais aktieris otrā plāna lomā Oskara balvu saņēma Kristofs Valcs par lomu Kventīna Tarantīno filmā Atbrīvotais Džango(Django Unchained),Valcam šis ir jau otrais Oskars.
Bet savu pirmo Oskara balvu saņēma Anna Hetaveja kā Labākā otrā plāna aktrise par lomu filmā Nožēlojamie (Les Miserables).


Par Labāko ārzemju filmu tika atzīta jau daudzas balvas ieguvusī austriešu režišora Mihaēla Hanekes filma Mīlestība (Amour).


Par labāko animācijas filmu tika atzīta Drošsirde (Brave), bet balvu kā Labākā animācijas īsfilma saņēma režisora Džona Kara filma Paperman.


Kā Labākā dokumentālā filma Oskaru saņēma režisoru Malika Benželū un Saimona Čina Searching for Sugar Man.
Oskara balvas saņēma arī kategorijās -
Labākā īsfilma Curfew , labākā dokumentālā īsfilma Inocente.


Kventīns Tarantīno saņēma Oskara balvu par labāko oriģinālscenāriju filmai Atbrīvotais Džango.


Labākais mākslinieks filmas Linkolns mākslinieki, Labākais kostīmu mākslinieks filmas Anna Kareņina kostīmu māksliniece Žaklīna Durāna, bet kategorijā Labākais grima mākslinieks filmas Nožēlojamie (Les Miserables)grima mākslinieces.


Labākā skaņas montāža filmas Zero Dark Thirty un Labākā skaņa filmai Nožēlojamie veidotāji.


Jaunākās filmas Skyfall veidotāji saņēma Oskara balvas divās kategorijās Labākā skaņas montāža un Labākā oriģinālā dziesma - Adele un Pols Epvorts.


NRA.LV

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas