Otrā Ielu Mūzikas Diena Rīgā – 18.augustā. Piesakies!


Šī gada 18.augustā Rīga uz vienu dienu pārvērtīsies par dzīvas, patiesas un ikvienam pieejamas mūzikas centru. Rīgas svētku ietvaros jau otro gadu pēc kārtas notiks IELU MŪZIKAS DIENA.


Mūzika Rīgai vijusies cauri jau gadsimtiem, piesātinot visus mūs ar dažādām emocijām un sajūtām. “Ielu Mūzikas Diena” ir iespēja savas sajūtas darīt zināmas savai pilsētai un dalīties tajās ar citiem. Pagājušajā gadā “Ielu Mūzikas Dienā” piedalījās 250 dalībnieku no Latvijas, Vācijas, Nīderlandes, Čehijas, Lietuvas, nemaz neskaitot vienkāršos garāmgājējus, kuriem bija iespēja iesaistīties mūzikas meistarklasēs un veidot kompozīcijas ar profesionāliem mūziķiem.


Mūziķis Intars Busulis:


“Pirmā “Ielu Mūzikas Diena” atmiņā palikusi kā ļoti pozitīvs notikums, kas saistās tikai un vienīgi ar labām emocijām. Parasti uz skatuves aiz manis stāv mūziķu grupa, kuras atbalsts ir būtisks, bet “Ielu Mūzikas Dienā” biju viens, kas sākotnēji mulsināja, tomēr šī sajūta pazuda jau pēc pirmajām 5 minūtēm. Tā bija lieliska iespēja sajust publiku. Varējām sadziedāties! Ja jānoformulē pavisam īsi, tad tas bija foršs piedzīvojums un jauna pieredze. Noteikti iesaku piedalīties visiem mūziku mīlošajiem un spēlējošajiem.”


“Ielu Mūzikas Dienas” producente Linda Krūkle:


Ar “Ielu Mūzikas Dienu” mēs vēlamies motivēt sabiedrību kopā un indivīdus atsevišķi būt drošākiem, atklātākiem, tolerantākiem gan kā mūzikas klausītājiem, gan arī izpildītājiem. Tas ir reizē manifests par pozitīvu attieksmi vienam pret otru. Arī šogad mēs aicinām piedalīties gan profesionāļus, gan amatierus, jo pēc pirmās “Ielu Mūzikas Dienas” saņēmām daudzus pateicības zvanus un vēstules no vieniem un otriem, apliecinot šī pasākuma nozīmi viņu muzikālajā dzīvē. Dažiem tā bija unikāla iespēja spēlēt savi pirmajai publikai, savukārt dažiem – nokāpt no ierastās skatuves un atklāt sevi jaunā ampluā. Galvenais “Ielu Mūzikas Dienu” mērķis ir piepildīt ielas ar skaņu, prieku un lielisku, draudzīgu atmosfēru.”


Linda Krūkle turpina par pašu “Ielu Mūzikas Dienas” organizāciju:


“Pasākums notiks 18.augustā no plkst 14:00 līdz plkst. 21:00 vairākās Rīgas ielās un parkos. Pasākuma programmu veido paši dalībnieki, piesakoties dalībai līdz 10.augustam, aizpildot reģistrācijas anketu oficiālajā mājas lapā www.ielumuzika.lv. Pats pasākuma formulējums jau izsaka, ka šī ir “ielu mūzika”, tāpēc šajā dienā nav speciālas skatuves un aprīkojuma – tikai tik, cik pats var atnest! Organizatori dalībniekiem piedāvā ar Rīgas domi saskaņotas muzicēšanas vietas, kuras tiks nodalītas ar pasākuma simboliku. Šogad aicinām dalībniekus muzicēt Bastejkalnā, Zviedru vārtos, Torņa, Kaļķu, Vaļņu, Skārņu un Audēju ielās, kā arī Berga Bazārā un Kalnciema ielā. Dažas no tām būs tikai akustiskās vietas, dažās būs nodrošināta pieeja pie elektrības. Šī gada Rīgas svētki veltīti 730. gadadienai kopš Rīgas iestāšanās Hanzas pilsētu savienībā un arī mēs īpaši aicinām pievienoties “Ielu Mūzikas Dienai” mūziķus, kuri atspoguļotu 13.gs. mūzikas daiļradi. Bet tāpat kā iepriekš, pasākumā skanēs gan folklora, gan klasiskā, roka un cita stila mūzikas.”


Rīgas vicemērs un Rīgas brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks:
“Labas idejas materializējas, tās kaut kā vienmēr atrod iespēju piepildīties. Un man šķiet, ka “Ielu Mūzikas Diena” ir viena no tādām idejām – kurai vienkārši bija jānotiek. Atceros, ar kādu entuziasmu un ticību savai lietai Ielu mūzikas dienas organizatori pērn uzmeklēja mani un aicināja Rīgas Brīvostu kļūt par vienu no šī pasākuma atbalstītājiem. Un ziniet, viņi mūs paņēma. Pārliecināja par to, ka šī ideja dzīvos, ka tai būs daudz piekritēju un beigu beigās mūzikas diena kļūs par skaistu tradīciju, lai ik gadu vasarā Rīgas ielās satiktos vairāki simti visdažādākā vecuma un pārliecības muzikanti un mūzikas mīļotāji un kopīgi pārvērstu mūsu Rīgu par daudzskanīgu orķestri. Šovasar augustā notiks jau otrā “Ielu Mūzikas Diena” Latvijā. Manuprāt, mēs visi varam būt gandarīti, ka esam bijuši klāt kādas, iespējams, ilglaicīgas tradīcijas dzimšanas brīdī un pielikuši savu roku, lai tā izdodas!


 


Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas