Padomi taupīgākai un videi draudzīgākai veļas mazgāšanaiIegādājoties veļas mazgājamo mašīnu, viens no izvēles kritērijiem ir tas, cik elektrības un ūdens tā patērēs. Energoefektīvās tehnikas izvēle palīdz ne tikai ietaupīt līdzekļus, bet arī lietderīgāk izmantot dabas resursus. Electrolux eksperti pārliecinājušies, ka, ievērojot dažus vienkāršus principus, elektrības un ūdens patēriņu var samazināt vēl vairāk.

Lai noskaidrotu, cik daudz elektroenerģijas patērē konkrēts ierīces modelis, veikalā ir jāpievērš uzmanība enerģijas taupīšanas klasei. Visas veļas mašīnas vērtē pēc skalas no A līdz G atbilstoši tam, cik daudz enerģijas ierīce tērē. Salīdzinājumam – A++ klases veļas mašīnas programma, kas ir domāta kokvilnas mazgāšanai 60° temperatūrā, patērē 0,9 kWh un 37 l ūdens, savukārt C klases ierīce ar līdzīgu programmu – 2,1 kWh un 71 l ūdens. Rezultātā viena mazgāšanas reize A++ klases veļas mašīnas īpašniekam maksā divreiz lētāk (0,10 Ls un 0,23 Ls attiecīgi).

Atbilstošas mazgāšanas programmas izvēle ir vēl viena iespēja, kā ļaut mašīnai nestrādāt ar pārmērīgu slodzi. Lai to īstenotu, pirms mazgāšanas veļa ir pareizi jāsašķiro galvenokārt pēc krāsas un ieteicamās mazgāšanas temperatūras. Plašāk par šo.

Lai rūpētos par dabu, jāizvēlas dabai draudzīgs mazgāšanas līdzeklis, vadoties pēc simboliem un sertifikātiem uz iepakojuma. Lietojot mazgāšanas līdzekli, ir jāievēro ieteiktās proporcijas, jo pārmērīga daudzuma lietošana rada gan lielākus tēriņus, gan palielina negatīvo ietekmi uz vidi.

Pustukšas mašīnas darbināšana ir enerģijas izniekošana, tāpēc veļas mašīna jāpiepilda atbilstīgi programmas ieteikumiem. Lielākā daļa mašīnu spēj izmazgāt 6–8 kg veļas, taču ir nelielas ietilpības ierīces, kurās pieļaujamais veļas svars ir 3 kg.

Aptuvenais tradicionālo veļas gabalu svars

  • Džinsi 600 g

  • T krekls 200 g

  • Krekls 200 g

  • Zeķu pāris 100 g

  • Mazais dvielis 200 g

  • Segas pārvalks 700 g

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas