Par “Mūsu Zelta dziesmu” kļūst Līvu “Dzimtā valoda”Vakar, 6.novembrī TV3 šova Mūsu Zelta dziesma studijā tika meklēta un arī atrasta mums pašiem tuvākā, emocionālākā un patīkamākā dziesma, informē TV3.

Finālā iekļuva desmit dziesmas, kuras šova skatītāji divos pusfinālos bija izvēlējušies kā labākās. Sākotnēji atlasei tika izvirzītas 140 dziesmas, no kurām www.tv3.lv ar balsojuma palīdzību tika atlasītas 70, kas iekļuva pašā šovā. Septiņu nedēļu laikā līdz diviem pusfināliem nonāca 22 dziesmas un fināla cīņai tika izvēlētas desmit labākās un skanīgākās. Vakar šovā šīs desmit izvēlētās kompozīcijas cīnījās par Zelta dziesmas titulu. Desmit skanīgus, emocionālus un aizkustinošus priekšnesumus sniedza jauni dziedātāji kopā ar pieredzējušiem mūziķiem un māksliniekiem.

Kā pirmā dziesma skanēja grupas Līvi dziesma Dzimtā valoda, kuru izpildīja dziedātājs Andris Ērglis ar šīs dziesmas mūzikas autoru Ainaru Virgu, kurš izpildīja neaizmirstamu ģitāras solo. Pēc tam uz skatuves kāpa grupa Tumsa ar jauno solistu Valteru Frīdenbergu, kuri vienojās dziesmas Dzīve kā košums izpildīšanā. Pēc tam Raimonda Paula un Māras Zālītes dziesmu Kad man maziņam izpildīja Diāna Pīrāgs ar aktieri Valdi Liepiņu. Tad uz skatuves kāpa Samanta Tīna un grupas Opus Pro bijušas dalībnieks Alex, abi izdziedāja Rozā lietus.

Kā nākamais uz skatuves kāpa Nikolajs Puzikovs ar Māru Krievkalni, abi vienojās R.Paula un Jāņa Petera Mēmā dziesma izpildīšanā. Nākamā šovā skanējusī dziesma bija 1969.gadā radītā Dūdieviņš, kuru vakar izpildīja Emīls Balceris kopā ar Baibu Berķi. Tad uz skatuves nāca Ivo Fomins, A.Virga un Roberts Dinters, lai vienotos Pilsētā, kurā piedzimst vējš dziedājumā. Pēc šarmantajiem kungiem skatuvi ieņēma Dace Upīte, kurai pievienojās E.Balceris un I.Fomins, lai dziedātu Zigmara Liepiņa un Andras Menfeldes dziesmu Ja tu man esi.

Kā priekšpēdējais priekšnesums bija no grupas Opus Pro repertuāra – Kārlis Būmeisters un Aija Andrejeva izpildīja dziesmu Tu un es. Šovu Mūsu Zelta dziesma noslēdza R.Paula un Leona Brieža dziesma Atziedi, dvēsele, kuras izpildīšana vakar bija uzticēta Elīnai Seilei un Inta Teterovska vadītajam korim Balsis.

Vakar TV3 skatītāji lēma, ka par skanīgāko, emocionālāko un mūsu pašu Zelta dziesmu atzīstama grupas Līvi dziesma Dzimtā valoda! Otrā vietā ierindojās R.Paula un J.Petera Mēmā dziesma, bet trešajā vietā palika Pilsētā, kurā piedzimst vējš. Aplūkojot tālāko dziesmu izkārtojumu, 4.vieta Dūdieviņš, tad dziesma Dzīve kā košums, 6.vieta Tu un es, pēc tam Ja Tu man esi, 8.vieta Atdziedi, dvēsele, priekšpēdējā vietā Rozā lietus un 10.vieta Kad man maziņam.

Avots: nra.lv


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas