Pāris gan cirka manēžā, gan ikdienā – Andrejs Tepligins un Nadežda KrasovskajaNo 29.janvāra Rīgas Cirka manēžā ir redzami cirka mākslinieki- Andrejs Tepligins un Nadežda Krasovskaja, kas, iepazinušies cirka arēnā, ir kopā gan ikdienā, gan dresējot pērtiķus.

Nadežda Krasovskaja nenāk no cirka mākslinieku dinastijas, kas ierasts cirka dzīvē. Māksliniece jutusi aicinājumu kļūt par daļu no cirka, sākumā gan kā gaisa vingrotāja, bet vēlāk, kad iepazinusies Andreju Tepliginu, kas pēc laika kļuva par Nadeždas vīru, kļuvusi par pērtiķu dresētāju.

Pretēji māksliniecei, viņas vīrs nāk no ģimenes, kas nodarbojas ar dzīvnieku dresēšanu. Astoņu gadu vecumā Andrejs Tepligins kopā ar tēvu sāka dresēt suņus, tomēr 12 gados pievērsies tieši pērtiķu dresūrai. Šobrīd mākslinieks ir jau paspējis apceļot kaimiņvalsti Lietuvu, gan Peru, Bolīviju un Ekvadoru, kur savus priekšnesumus rādīja 8 mēnešus.

Abi mākslinieki iepazinās cirka arēnā. Kādu dienu Andrejam vajadzēja pērtiķus, kas ir agresīvi dzīvnieki, nogādāt no manēžas līdz būrim, bet nebija neviena asistenta, kas to varētu izdarīt. Tajā laikā cirkā atradās arī viņa šī brīža sieva Nadežda, kas, nebaidoties paņēma dzīvniekus pie saitītes un aizveda.

„Dzīvnieki ļoti jūt bailes, tāpēc arī tie cilvēki, kas tajā brīdī atradās man blakus, to nespēja izdarīt. Nadežda nebaidījās, viņa ar prieku piegāja, paņēma un aizveda. Mēs visi bijām šokā, bet šobrīd redzu, ka tā bija lemts un tagad strādājam kopā,” atzīst pērtiķu dresētājs Andrejs Tepligins.

Abi mākslinieki atzīst, ka pērtiķu dresūra ir ļoti sarežģīta un zina, ka mājas apstākļos tos nevar audzināt.

„Tiem ir nepieciešama mīlestība, rūpes un regulāra dresūra. Esmu kā mamma, kas apģērbj, pabaro, lutina un baras. Rūpes par šiem dzīvniekiem nevajadzētu uzņemties cilvēkiem, kas pērtiķus vēlas kā mājdzīvniekus, jo tie tomēr ir agresīvi dzīvnieki,” stāsta Nadežda.

Programma "Cirks! Cirks! Cirks! Lielā atrakcija!" norisinās Rīgas Cirkā no 27. janvāra līdz 11. martam. Biļetes pieejamas Rīgas Cirka un Biļešu Servisa kasēs.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas