Pārtaisīs Zatlera partijas logoPēc tikšanās ar Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) vadību Zatlera Reformu partija (ZRP) atzinusi nepieciešamību mainīt partijas logo izmantotā krusta krāsu un cer to saskaņot ar LSK jau tuvāko dienu laikā.

«Ja mūs šīs izmaiņas neapmierinās, tad vērsīsimies pie Starptautiskā Sarkanā Krusta, lai viņi kā arbitri izlemj, vai ir saistība vai nav,» norādīja LSK prezidents Valdis Nagobads, taču pašreizējo ZRP emblēmu uz Ženēvu nesūtīs.

Savukārt, kā Neatkarīgajai pastāstīja mārketinga komunikāciju grupas Alpha Baltic radošais direktors Gatis Rozenfelds, vēsturiski krusts sarkanā krāsā simbolizē līdzjūtību, mūsdienās tas drīzāk asociējas ar ātro palīdzību – nelaimes gadījumiem, katastrofām. «Tās nav patīkamas asociācijas, kuras spētu mudināt cilvēkus balsot par kādu politisko spēku, tādēļ izmantot sarkanu krustu kā logo nav pārliecinoša ideja. Vienlaikus krusts zilā krāsā simbolizē veterināros pakalpojumus, un, protams, pamata nozīme šai zīmei ir reliģiska – vieni no pirmajiem, kas valkāja sarkanu krustu, bija krustneši. Tāpat, krustu rotējot 45 grādu leņķī, rodas nolieguma zīme,» norāda G. Rozenfelds.

Viņš ir pārliecināts, ka «labs logo ir tāds, kas ir saprotams bez jebkādiem paskaidrojumiem un pārpratumiem». Jau ziņots, ka par ZRP simbolu izvēlēts sarkans krusts ar bultu uz zila fona, un tas ir radījis neviennozīmīgu vērtējumu sabiedrībā, jo tas sasaucas ar Starptautisko Sarkanā Krusta zīmolu.

Avots: nra.lv

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas