Pasaules koru olimpiādi 2014. gadā rīkos Rīgā29. februārī Rīgas domē Vācijas uzņēmuma INTERKULTUR Management prezidents Ginters Tīčs (Günter Titsch), kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, Rīgas mērs Nils Ušakovs un Nodibinājuma Rīga 2014 valdes locekle Diāna Čivle parakstīs sadarbības līgumu par Pasaules koru olimpiādes () rīkošanu Rīgā 2014. gada jūlijā.

Nominējot Rīgu par Pasaules koru olimpiādes norises vietu 2014. gadā, pilsētu kandidatūru vērtētājs – kompānija INTERKULTUR Management no Vācijas - ir novērtējusi Rīgas nozīmīgo vietu pasaules koru dziedāšanas tradīcijas attīstībā un tai izrādīto starptautisko atzinību.

Sadarbības līguma parakstīšana un preses konference notiks pulksten 11:20 Rīgas domes Portretu zālē. Mediju pārstāvji laipni aicināti ierasties pulksten 11:00 noskatīties informatīvu filmu par līdzšinējām Pasaules koru olimpiādēm.

Interkultur Management ir Vācijas uzņēmums, kas jau 20 gadus organizē starptautiskus koru konkursus un festivālus. Vairāk nekā 5 800 kori un 260 000 dziedātāji no 100 valstīm kopš 2000. gada ir piedalījušies Pasaules koru olimpiādēs, kas notiek katru otro gadu, katru reizi citā kontinentā. Pasaules koru olimpiādes ideja un mērķis ir caur dziesmu veicināt izpratni un mieru starp tautām un vienot cilvēkus no visas pasaules draudzīgā sacensībā. Šajos mūzikas svētkos piedalās gan profesionālie, gan amatieru kori no visas pasaules.

2006. gadā Ķīnā Pasaules koru olimpiādē pirmo vietu ieguva koris Kamēr, iegūstot 96 no iespējamiem 100 punktiem. Šis rezultāts aizvien nav pārspēts.

Pasaules koru olimpiādes rīkošana Rīgā ir uzticēta Nodibinājumam Rīga 2014, kas organizē Eiropas kultūras galvaspilsētas projektu.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas