Pasaules pirmizrādi piedzīvo Renāra Vimbas spēlfilma “Es esmu šeit”Svētdien, 14. februārī, Berlīnes starptautiskā kinofestivāla ietvaros pasaules pirmizrādi piedzīvoja Latvijas režisora Renāra Vimbas debija, pilnmetrāžas spēlfilma “Es esmu šeit”.

Pirmizrāde notika Berlīnes kinoteātra “Haus der Kulturen der Welt” lielajā zālē, kurā ietilpst 1025 skatītāji, ekrāna izmērs – 6 x 14 metri, tātad iespaidīgs skats un mērogs. Šajā kinoteātrī, kas atrodas Berlīnes “zaļajā zonā” Tīrgārtenā, tradicionāli notiek visu konkursa programmas “Generation” filmu pirmizrādes. Latvijas kino svētku brīdī piedalījās arī Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde, Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma, filmas producentes Aija Bērziņa un Alise Ģelze, režisors Renārs Vimba un galvenās lomas atveidotāja, kinodebitante Elīna Vaska. “Ovācijas, publikas jautājumi, pilna lielā zāle, komplimenti aktrisei – sirsnīgi un forši!” – tā ziņo aculiecinieka īsziņa.

Kā jau ziņots iepriekš, Renāra Vimbas spēlfilma “Es esmu šeit”, kas starptautiskajā arēnā startē ar nosaukumu “Mellow Mud”, iekļauta Berlīnes festivāla konkursa programmā „Generation”, kurai šogad no visas pasaules bija pieteiktas vairāk nekā 2000 pilnmetrāžas filmu un īsfilmu. Programmas kategorijā „14plus” kopā ar Renāra Vimbas debiju iekļautas 15 pilnmetrāžas filmas, kuras vērtēs profesionālā žūrija, savukārt īpaša jauniešu žūrija vienai no filmām piešķirs balvu Kristāla lācis. Balvu liktenis noskaidrosies šīs nedēļas nogalē, 20. februārī, taču jau atlase šādam nopietnam Eiropas mēroga konkursam ir izcils panākums režisora-debitanta karjerā.

Jau 25. februārī jaunā spēlfilma piedzīvos pirmizrādi Latvijā un no 26. februāra būs skatāma kinoteātru repertuārā Rīgā un visā Latvijā. Filmas galvenā varone ir vidusskolniece Raja Latgales laukos; viņa pēc tēva nāves un mātes aizbraukšanas uz Londonu ir vienīgā atbildīgā par mazo brāli un dzimtas mājām, kuras vecmāmiņa labāk gribētu pārdot. Rajai nākas saskarties ar grūtībām, kuru priekšā apjuktu pat pieaugušais, viņas un brāļa dzīve radikāli pārvēršas un arī pirmā mīlestība nav tikai saulaina vien, taču jaunās meitenes cīnītājas spars liek skatītājam turēt īkšķi, lai Rajai izdodas.

Filma producēta Latvijas studijā Tasse Film un to veidojusi internacionāla komanda – scenārija autors un režisors Renārs Vimba, operators Arnar Thorisson (Islande), komponists Ēriks Ešenvalds, mākslinieks Aivars Žukovskis, kostīmu māksliniece Līga Krāsone, grima māksliniece Stīna Skulme, montāžas režisors Georgios Mavropsaridis (Grieķija), skaņu režisors Jonas Maksvytis (Lietuva). Lomās – Elīna Vaska, Andžejs Jānis Lilientāls, Edgars Samītis, Ruta Birgere, Zane Jančevska, Rēzija Kalniņa, Indra Briķe un citi.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas