Pavasara festivāla atklāšanā skanēs “Kokteilis WINDSTREAM gaumē”


Ceturtais Pavasara festivāls WINDSTREAM tiks atklāts 20. martā – dienā, kad Rīgā iestājas astronomiskais pavasaris. Koncerts "Kokteilis WINDSTREAM gaumē" piedāvā dažādu komponistu skaņdarbus, vokālās grupas "Framest", solistu Ārnes Otsa (trompete), Māra Evelona (mežrags) un diriģenta Raita Ašmaņa atskaņojumā.


Līdzās labi zināmiem skaņdarbiem, diriģents R. Ašmanis programmā ir iekļāvis divus pirmatskaņojumus Latvijā, kuru autors ir slavenais austriešu komponists Oto M. Švarcs. Viņa ierakstu albumu tirāžas ir patiesi grandiozas un rēķināmas miljonos eksemplāru. Dzimis 1967.gadā Noikirhenē, apguvis kompozīciju un trompetes spēli Vīnes Mūzikas akadēmijā. Kopš 2001. gada aktīvi pievērsies filmu mūzikas sacerēšanai, sadarbojoties ar daudzām TV un filmu studijām, kā ORF, ARD, ZDF un citām. Latvijā ar O. Švarca mūziku bijusi iespēja redzēt TV seriālus "Police call 110" un "Die Alpenklinik".


Koncertā 20. martā Lielajā ģildē skanēs O. Švarca 2008. gadā sacerētais skaņdarbs "Absolute Crossover" orķestra "Rīga" atskaņojumā un 2007. gadā sacerētais "Cape Horn" ar mežraga solo. Šie O. Švarca darbi jau kļuvuši par pieprasītiem koncertskaņdarbiem visā pasaulē un izdoti albumos. Mežraga solo spēlēs Māris Evelons – jauns, talantīgs mūziķis, kura karjera vēl tikko aizsākusies. Šobrīd ir pabeidzis E. Dārziņa mūzikas vidusskolu un studē J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.


Vēl koncertā skanēs virkne džeza kompozīciju trompetei solo ar orķestri – A. Sandovala "Closely Dancing", Č. Mangiones "Children of Sanchez", G. Gudvina "Mueva Los Huesos" un B. Monterdes "Virgen La Macarena". Solo spēlēs Ārne Ots, viesis no Igaunijas, kas pārstāv Igaunijā slaveno Otsu mūziķu dzimtu. Dzimis 1985. gadā, studējis Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā. 2005. gadā devies koncertturnejā kopā ar Eiropas Jauniešu džeza orķestri, bet 2006. gadā ieguvis pirmo vietu Andreja Jurjāna pūšaminstrumentu konkursā. Šobrīd aktīvi uzstājas gan akadēmiskās, gan populārās mūzikas koncertos.


Kupli pārstāvēti koncertā "Kokteilis WINDSTREAM gaumē" būs latviešu komponisti – R. Pauls, E. Īgenberga, Z. Liepiņš, Ģ. Ramans un A. Kublinskis, kuru vokālās kompozīcijas atskaņos grupa "Framest" un orķestris "Rīga"


Koncerts "Kokteilis WINDSTREAM gaumē" notiks 20. martā plkst. 19.00 Lielajā ģildē.


Biļetes uz koncertu pieejamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas