Paziņoti ES balvas Literatūrā 2021 nominantiPaziņoti Eiropas Savienības balvas Literatūrā 2021. gada nominanti! Nominantu vidū ir 55 autori no 14 valstīm, kuri šogad pretendē uz balvas saņemšanu, tostarp arī četri autori no Latvijas.

No Latvijas uz balvu pretendē:

  • Jana Egle, Dzimšanas diena (Birthday), izdevējs: Latvijas Mediji

  • Laura Vinogradova, Upe (The River), izdevējs: Zvaigzne ABC

  • Rasa Bugavičute-Pēce, Puika, kurš redzēja tumsā (The Boy Who Could See in the Dark), izdevējs: Latvijas Mediji

  • Svens Kuzmins, Hohma (Hokhmah), izdevējs: Dienas Grāmata


Uzvarētāji tiks paziņoti 18. maijā, digitālas apbalvošanas ceremonijas ietvaros.

Nominantus katrā valstī izvēlējās nacionālās žūrijas komisijas, kuru sastāvā ir literatūras nozares eksperti. Latvijas žūrijas komisijas sastāvā bija Arno Jundze, rakstnieks, kultūras žurnālists, literatūras kritiķis un teorētiķis - žūrijas priekšsēdētājs, Renāte Punka, tulkotāja, apgāda "Jānis Roze" izpilddirektore, Grāmatizdevēju asociācijas valdes priekšsēdētāja, Kristīne Pīkenena, "Jāņa Rozes grāmatnīcas" veikala vadītāja, Inga Bodnarjuka-Mrazauskas, Latvijas literatūras eksporta platformas "Latvian Literature" izpilddirektore, un Santa Remere, tulkotāja, publiciste.

Eiropas Savienības balva Literatūrā tika dibināta 2009. gadā. Tās mērķis ir veicināt Eiropas laikmetīgās literatūras atpazīstamību un pieejamību ārpus valstu robežām. Balvu atbalsta ES programma "Radošā Eiropa" un uz to var pretendēt programmas dalībvalstu autori.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas