Pēc ziemas brīvlaika skolās atsākas mācībasŠodien, 5. janvārī, pēc ziemas brīvlaika skolās sākas mācību gada otrais semestris. Janvārī skolēniem un skolotājiem būs biežāk jāveic Covid-19 testi.

Kā zināms, ziemas brīvlaiks ilga divas nedēļas no 22. decembra.

Vienlaikus sākot no janvāra skolēniem un skolotājiem būs biežāk jāveic Covid-19 testi. Plānots, ka pamata un vidējās izglītības posma skolēni, pedagogi un pārējie darbinieki, kuriem ir Covid-19 vakcinācijas sertifikāts, paštestus veiks mājās divas reizes nedēļā. Kontaktpersonu karantīnas vietā vakcinētajiem darbiniekiem un skolēniem paštesti būs jāveic septiņu dienu garumā. Nevakcinētajiem skolēniem divas reizes nedēļā mājās būs jāveic paštests, bet vienu reizi nedēļā skolā - pūla tests.

Izglītojamiem, kuri speciālās izglītības iestādē vai speciālās izglītības klasē apgūst speciālo pamatizglītības programmu skolēniem ar garīgās attīstības traucējumiem vai speciālo pamatizglītības programmu skolēniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem, testēšanu organizē laboratorijas.

Savukārt skolēniem, kuri izglītību apgūst mājās vai tālmācībā, sporta vai interešu izglītības nodarbību apmeklēšanai jāveic divi antigēnu paštesti.

Pirmsskolas skolēniem testēšana nav jāveic.

Foto: Ilustratīvs

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas