Pedagogu gājiens iesāks trīs dienu streikuVisas streika vienošanās nav izpildītas, intervijā LTV raidījumā "Rīta panorāma" uzsvēra Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Viņa norādīja: "Streiku ir arī veicinājusi pagājušās nedēļas piektdiena, kad valdība vienpersoniski pieņēma dokumentus, nesaskaņojot ne tikai ar LIZDA, bet ne ar vienu nozares organizāciju. Tas arī pierāda šo sadarbības, politisko kultūru, kā tiek risinātas lietas."

"Varu apliecināt, ka visa streika vienošanās nav izpildīta. Ir daļa pedagogu, kuriem nav šis darba samaksas paaugstinājums paredzēts, un daļai pedagogu slodzes balansēšana nav tāda, par ko mēs runājām," sacīja Vanaga.

Pēc viņas teiktā, ir daļa pedagogu, kam atalgojuma palielinājums nav paredzēts, un daļai pedagogu slodžu balansēšana nav tāda, par kādu runāts: "Piemēram, atbalsta personāls, viņiem vispār dokumentos nav noteikts, kāda būs alga. Logopēdi, psihologi, speciālie pedagogi. Viņi neatradīs, kāda būs viņu algas likme. Viņi tikai atradīs, cik viņiem būs jāstrādā. Viņiem arī vienpusēji ir palielināts stundu skaits."

"Piemēram, administrācija. Direktoru vietnieki, struktūrvienību vadītāji. Daļai no viņiem joprojām darba samaksa par stundu būs mazāka nekā skolotājiem jeb viņu padotajiem. Mēs arī vienojāmies, ka tāda situācija nedrīkst būt," sacīja Vanaga.

"Var jau teikt, ka ir izpildīts algas grafiks, bet vispārējās izglītības iestāžu pedagogiem no valsts budžeta, pārrēķinot ļoti vienkāršoti uz darba stundu, cik tad pielika klāt – tie ir apaļi deviņi centi, toskait nodokļi. Ir arī citas pedagogu grupas, kuriem nav norādīts, kāda būs alga. Piemēram, skolotājs-mentors, internāta skolotāji. Viņiem ir norādītas tikai stundas. Kā viņiem noteiks algu, tās būt ļoti plašas interpretācijas. Tas viss ir sasteigti, pēdējā brīdī. ēdējā precizētā redakcija tika iesniegta 14 minūtes līdz valdības sēdei. Tad izdarām secinājumus. Ne tikai LIZDA, bet tās ir arī citas nozares organizācijas, kurām ir tiesības sniegt atzinumus. Tas taču nav iespējams 14 minūtēs paskatīties, kas ir mainīts, grozīts," sacīja LIZDA vadītāja.

Vanaga piebilda: "Var būt tā, ka trīs dienas streikojam un viņi neliekas ne zinis. Mēs teiktu, ka pareizāk būtu sēsties pie sarunu galda un meklēt risinājumus. [..] Lūdzām atlikt dokumentu pieņemšanu, jo redzējām daudzas nepilnības. Bija jāpieņem šie grozījumi, bet ne tādā kvalitātē."

Šodien gājienā piedalīsies izglītības, zinātnes un veselības nozares darbinieki, kuru pasākumā būs vairāk nekā 8000.

Foto: Saeimas kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas