Pieļauj iespēju Puzikovu uz laiku izslēgt no šovaAizvien lielāku skatītāju popularitāti iemanto TV3 šovs «Mūsu zelta dziesma», un aizvien biežāk tajā pierādās, ka klausītāji tomēr balso nevis par dziesmu, bet gan izpildītāju vai komponistu (kā pagājušajā nedēļā tas bija Mārtiņa Freimaņa hita «Dzīve kā košums» gadījumā).

Šobrīd kā Nr. 1 izvirzījies Nikolajs Puzikovs: viņa dziedātās melodijas teju vienmēr tiek pusfinālā. Tas novedis pie tā, ka aizkulisēs jau tiek runāts par iespējamo Puzikova atstādināšanu no šova vismaz uz pāris nedēļām – lai arī citiem izpildītājiem tiek gods pabūt pirmajā trijniekā.

Svarīgākā tomēr esot dziesma

Dziedošais policists Nikolajs Puzikovs var lepoties ar neviltotu savu fanu mīlestību TV3 šovā «Mūsu zelta dziesma»: pēc skatītāju balsojumu puisis nekad nav zem pirmā trijnieka, savukārt eksperti savā vērtēšanas tabulā viņu parasti ierindo topa apakšgalā. Pēc šīs nedēļas koncerta aizkulisēs vairāki no ekspertiem izteica domas, ka Puzikovu vajadzētu vismaz uz dažām nedēļām izslēgt no šova dalībnieku vidus («kaut kur aizsūtīt»), lai pārējiem būtu interesantāk. «Es vērtēju dziesmu no visiem aspektiem: cik manos spēkos, cenšos abstrahēties no tā, kā šī dziesma tika nodziedāta konkrētajā šovā. Protams, klausos dziedātāju sniegumu un viņiem pasaku, kas bija labi, kas nē, taču, kad pienāk laiks vērtēt, es dziesmas sarindoju secībā pēc to nozīmīguma,» »VZ« savus vērtēšanas kritērijus atklāja diriģents Ints Teterovskis.

Trīs no piecām iespējamām

Pārsvarā skatītāju balsojums no ekspertu viedokļa šovā tomēr atšķiras par vismaz divām pozīcijām. Taču, kad novērtējums skar dziedošo policistu Nikolaju Puzikovu, viedokļi ir teju kardināli pretēji. Spilgti šīs atšķirības varēja vērot iepriekšējā šova laikā: pēc ekspertu viedokļa puisis bija pats švakākais un tika ierindots pēdējā vietā, savukārt skatītāji tieši Puzikovu uzskatīja par otro labāko un deva viņam ceļazīmi uz pusfinālu. No pieciem ekrānā jau redzētajiem šoviem trīs reizes tieši Puzikovs saņēmis visaugstāko skatītāju novērtējumu: par dziesmām «Cielaviņa», «Circenīša Ziemassvētki» un «Par to», savukārt pārējās divas, pēc skatītāju domām, bija vismaz trešās vietas cienīgas, bet, tā kā eksperti puisi atstāja ārpus pirmā trijnieka, kopumā Puzikovs tikai divas dziesmas nav spējis pārcelt uz nākamo kārtu.

Bez vainas vainīgie

Tiesa, ne jau Puzikovs un pat ne viņa fani «vainojami» pie tā, ka puisim tā veicas: kā notiek dziesmu sadale jeb tā sauktā izloze, paši dalībnieki īsti nezina, viņiem vienkārši tiek iedota dziesma, kura uz nākamo raidījumu jāsagatavo. Kā »VZ« anonīmi pastāstīja kāds no šova dalībniekiem, bieži vien šī sadale ir grūti izprotama, turklāt tam klāt pieplusojas arī aranžējums. Pat eksperti parasti kritizē izpildītājus, lai gan viņiem grūti ko pārmest: pēc nez kādiem kritērijiem iedalīta dziesma, ko attiecīgais dziedātājs varbūt nemaz nevar «pavilkt», bet aranžējumu visbiežāk izstrādā Kristaps Krievkalns ar savu komandu, ja vien pats dziedātājs nejūtas spēcīgs arī šajā jomā. Līdz ar to – dziesmas versiju izstrādājis Krievkalns, to kādam ielozējuši šova organizatori, bet «pa kaklu» no žūrijas un arī skatītājiem dabūs šis «kāds», tas ir, dziedātājs. Savukārt «dziedošajam policistam» līdz šim kritušas tieši saldsērīgās melodijas, kuras dīvainā kārtā šobrīd par vislabākajām atzīst latviešu ierindas klausītājs.

Pagaidām policists trumpī

Pagājušajā svētdienā šova reklāmas pauzēs uz ekspertu sarkanajiem dīvāniņiem un arī smēķētavā tika pārspriests tovakar redzētais, un Puzikova virzienā tika izteiktas vairākas replikas. Tostarp kāds izteicās, ka puisi vajadzētu uz dažām nedēļām aizvietot ar kādu citu mūziķi, lai dziesmu cīņa būtu spraigāka. Teterovskis atzina, ka Puzikovam tiešām ir ļoti spēcīgi fani, kas par viņu jūsmo un balso. «Tas, protams, ir labi, ja dziedātājam ir tik plašs fanu loks, kas viņu atbalsta. Taču šajā šovā dziesmas tomēr ir galvenā vērtība,» prātoja Teterovskis. Līdz ar šāda balsojuma tendencēm rodas loģisks jautājums – vai «Mūsu zelta dziesmas» liktenis finālā gadījumā nebūs atkarīgs no tā, kuru dziesmu iedos Puzikovam? «Nezinu, kā finālā notiks balsošana, lai noteiktu uzvarētāju. Es ceru, ka tiešām tiks novērtēta dziesma,» cer Teterovskis.

Arī šova producente Ilze Ancāne »VZ« apgalvoja, ka viņas rīcībā esošie balsojuma rezultāti liecinot –skatītājiem svarīgākais tomēr ir dziesmas faktors. «Protams, Nikolajam ir savs šarms uz skatītājiem, bet vismaz pēdējā raidījumā noteikti noteicošā bija dziesma [«Par to»]. Redzot visus skatītāju balsojumus, varu droši teikt, ka tiek balsots par dziesmām. Turklāt šī konkrētā dziesma ir no kinofilmas, kas ir ļoti tuva cilvēkiem laukos.»

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas