Piešķirta Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu balvaNo 23. līdz 26. aprīlim jau astoto reizi norisinājās Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) Jauniešu žūrijas darbs, kura rezultātā tiek pasniegta balva labākajai no bērnu un jauniešu auditorijai domātām Eiropas filmām. Šogad Latvijas žūrijas viedoklis sakrita ar Eiropas vienaudžu domām, par uzvarētāju pasludinot Itālijas un Spānijas kopražojuma filmu “Mans brālis dinozauru mednieks”.

Starptautisko pasākumu, kas vienlaikus notiek 40 Eiropas valstīs, Latvijā jau tradicionāli rīko Nacionālais Kino centrs, un parasti žūrijas dalībnieki – jaunieši vecumā no 12 līdz 14 gadiem – pulcējas uz vienu dienu kinoteātrī K.Suns. Šogad pandēmijas un pulcēšanās ierobežojumu dēļ plānotais pasākums bija jāpārceļ uz virtuālo vidi – žūrija tiešsaistē noskatījās trīs balvai nominētās filmas, pārsprieda redzēto tiešsaistes diskusijās kopā ar režisoru Staņislavu Tokalovu un nobalsoja par savu favorītu.

Balvu pasniegšanas ceremonija, ko vadīja kādreizējā EKA Jauniešu balvas žūrijas dalībniece Ivana Noda, risinājās Vācijā un tika straumēta tiešraidē vietnē yaa.europeanfilmawards.eu.

Eiropas jauniešu kopīgajā vērtējumā šogad balvu ieguva itāļu režisora Stefano Čipani filma Mans brālis dinozauru mednieks / Mio Fratello Rincorre i Dinosauri (2019), kas bija arī Latvijas žūrijas vairākuma favorīte. Filma stāsta par pusaudzi Džeku, kurš nevar pieņemt, ka viņa jaunākajam brālim ir Dauna sindroms. Bērnībā vecāki Džekam stāstīja, ka brālim piemīt īpašas spējas, taču tagad, kad jādodas uz vidusskolu, Džeks vairs netic, ka brālis ir supervaronis. Patiesībā viņam ir kauns par brāli. Īpaši tāpēc, ka skolā Džeks satiek sapņu meiteni Ariannu, uz kuru negrib atstāt sliktu iespaidu. Džeks izliekas, ka viņam nav brāļa, taču nav iespējams mīlēt kādu, ja neesi patiess. Šo dzīves mācību Džekam iemāca mazais brālis Džo.

Ceremonijas tiešraides video-ieraksts joprojām pieejams vietnē yaa.europeanfilmawards.eu. Šajā vietnē atrodama arī informācija par filmām, kas iepriekšējos gados nominētas Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu balvai, un par iespējām tās noskatīties.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas