Pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma “Ar savu tautas dziesmu.Dzejnieks Jānis Peters”Par godu dzejnieka Jāņa Petera 75.jubilejai, 5.jūlijā Latvijas Televīzijā pirmizrādi piedzīvos režisores Zitas Kaminskas un žurnālistes Ilzes Strengas dokumentālā filma "Ar savu tautas dziesmu. Dzejnieks Jānis Peters".

Filma, kas turpinās LTV videostāstu ciklu par izcilām pašmāju kultūras personībām, iepazīstinās tuvāk ar vienu no populārākajiem latviešu dzejniekiem - Jāni Peteru.

Kā pastāsta viena no filmas veidotājām - žurnāliste Ilze Strenga, tad visā savā būtībā Jānis Peters ir Dzejnieks, kas atspoguļojas arī mākslinieka daiļradē. Lielāka daļa dzejas ir veltīta savai tautai, kas pierāda to, viņš ziedo visu savu enerģiju un kultūras bagātību savai tautai.

Savukārt 28.jūnijā mākslinieka jubileja tiks svinēta ar vērienīgu koncerts "Arēnā Rīga"- " Jānim Peteram - 75. No Jāņiem līdz Pēteriem".

Koncertā piedalīsies Igo, Ance Krauze, Intars Busulis, Marija Naumova, Viktors Lapčenoks, Aija Andrejeva, Andris Ērglis, Ingus Pētersons, Dita Lūriņa, Dainis Skutelis, Antra Stafecka, Atis Auzāns, Jānis Paukštello, Dzeguzīte, Dailes un Leļļu teātra aktieri, Rīgas Doma zēnu koris, apvienotais Petera dziesmu koris un citi izpildītāji.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas