Pirmizrādi piedzīvos izrāde „Dejas dienasgrāmata”27. aprīlī plkst. 19.00 LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejā Starptautiskās Dejas dienas programmas ietvaros pirmizrādi piedzīvos laikmetīgās dejas izrāde/izstāde „Dejas dienasgrāmata”. Tā būs vienlaikus gan izrāde, gan izstāde, jo apmeklētāji norises laikā varēs pārvietoties telpā, paši izvēloties, kuru no paralēli notiekošajām darbībām vērot.

Izrāde/izstāde ir deviņu sieviešu kopīgi veidota dienasgrāmata, meklējot sevi dejā un deju sevī: „Prāts turpināja buldurēt improvizācijas daļā, bet tad! Es satiku savu iekšējo dejotāju! HA. Izdevās par spīti. Dažreiz tas notiek pavisam negaidīti.” (Fragments no “Dejas dienasgrāmatas”, Lija, 05. 02. 15.)

„Dejas dienasgrāmata” pamatā ir horeogrāfes Santas Grīnfeldes projekta “Eju dzīvot deju” nodarbību cikls, kurā piedalījās septiņas dejas neprofesionāles – Ilze Čeže, Alise Kirilova, Laura Kušķe, Lija Liepiņa, Kristīne Paula, Aija Pāsa un Austra Ziļicka. Pārdomas un iespaidus, kas radušies, meklējot sevī iekšējo dejotāju, dalībnieces fiksēja kopīgā dienasgrāmatā. Tās ir personiskas un intīmas atklāsmes, kuras tika piedzīvotas kustībā, pierakstītas un dažas no tām publicētas projekta Facebook lapā. Gatavojot izrādi/izstādi, dalībnieces atklāto un piedzīvoto atkal iemiesoja dejas formā.

Radošā komanda:

Horeogrāfija – Santa Grīnfelde un dalībnieces.
Vizuālais noformējums – Krista Ose.
Dalībnieces – Ilze Čeže, Alise Kirilova, Laura Kušķe, Lija Liepiņa, Kristīne Paula, Aija Pāsa, Austra Ziļicka.

Ieeja par ziedojumiem.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas