Pirmizrādi piedzīvos laikmetīgās dejas izrāde „Korpuss”23. un 24. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas Kongresu nama Jaunajā zālē būs skatāma jauna laikmetīgās dejas izrāde “Korpuss”. To veido horeogrāfe un dejotāja Elīna Lutce sadarbībā ar mākslinieci Kristu Dzudzilo.

Solodarbs „Korpuss” pirmizrādi piedzīvos Rīgā, taču gada sākumā izrādes darba versiju Elīna Lutce izrādīja leģendārajā Džadsona baznīcā, Ņujorkā (Judson Memorial Church), kas tiek uzskatīta par postmodernās dejas dzimšanas vietu un ir viens no nozīmīgākajiem punktiem mūsdienu laikmetīgās dejas pasaules kartē.

Izrādē horeogrāfe pēta ķermeni, tā komunikāciju ar ārpasauli un pašam ar sevi, uzdodot jautājumus arī par cilvēka un ķermeņa ierobežojumiem – gan citu noteiktiem, gan pašu izvēlētiem.

Kustība arī ir valoda. Ķermenis kustas un veidojas komunikācija ar vidi, savu vai citu ķermeni. Šī komunikācija ir apzināta, bet daudz tajā ir automātiska. Ķermenis ir pakļauts ierobežojumiem un cilvēks ir pieradis pie tiem, tie kļūst par daļu no ķermeņa un daļu no ķermeņa valodas. Izrādes centrā ir doma par mūsdienu cilvēku un viņa vēlmi vienmēr būt skaistam un bieži vien – ne līdzīgam sev. Vai tas atbrīvo vai ierobežo?

Elīna Lutce 2011. gadā absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas horeogrāfijas nodaļu. Šobrīd strādā kā neatkarīga horeogrāfe un dejotāja, veidojot gan laikmetīgās dejas izrādes "Nemiers" (2011, Dirty Deal Teatro), "Rezervisti" (2013, Ģertrūdes ielas teātrī), gan horeogrāfiju dramatisko teātru izrādēm "Enģeļi Amerikā" (2013, Dailes teātrī, "Spēlmaņu nakts" nominācija „Gada kustību mākslinieks”, "Sarkangalvīte un vilks" (2013, Latvijas Nacionālajā teātrī), "Vasarnieki" (2014, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī). Papildu izglītība iegūta Winter Melt meistarklasēs ASV, Ņujorkā (2015), Deltebre Dansa Festival Spānijā (2014), Impulstanz Vienna International Dance Festival (2013), Ultima Vez meistarklasēs Briselē (2013) u.c.

Kā izpildītāja Elīna piedalījusies "Rīga 2014" projektos "Deja iziet pilsētā", kur sadarbojusies ar tādiem horeogrāfiem kā Kūns Augustainens (Beļģija), Villijs Dorners (Austrija), un apvienību Contact Gonzo (Japāna).
Krista Dzudzilo ir vizuālā māksliniece. Darbojas mākslā gan individuāli, gan tandēmā ar vīru, scenogrāfu Reini Dzudzilo. Kopā veidojuši scenogrāfiju un kostīmus 11 iestudējumiem: Latvijas Nacionālajā operā, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī, Latvijas Nacionālajā teātrī, Valmieras Drāmas teātrī, Dirty Deal Teatro, E. Smiļģa Teātra muzejā un Andrejostā. 2014. gadā par izrādi „Vasarnieki” tikusi nominēta Spēlmaņu nakts balvai kategorijā „Gada kostīmu mākslinieks”. 2012. gadā, starptautiskajā Tartu Drāmas festivālā, saņēmusi balvu par „Izcilu vizuālo tēlu” Nacionālā teātra izrādei „Izrāde „Gals””. Četras personālizstādes –  "Viena skatītāja apmeklējums" (2015), "Kas ir mīlestība?” (2015), „Nepārejošs” (2013) un „Tukšā telpa” (2012).

Izrādi organizē laikmetīgas dejas mākslinieku apvienība „Ārā”.

Biļetes iespējams iegādāties „Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas