Pirmo reizi notiks starptautisks Ghetto Games festivāls Ventspilī


No 29.jūnija līdz 1.jūlijam pirmo reizi Latvijā notiks starptautisks ielu kultūras, sporta un mūzikas pasākums „Ghetto Games festivāls Ventspilī”. Pasākums 14 sporta veidos pulcēs 1500 dalībniekus no visas Eiropas.


Ghetto Games festivāls ir iecerēts kā nozīmīgākais ielu sporta un mūzikas notikums Latvijā, kas ik gadu būs kā kvalitātes un iedvesmas mērs simtiem citu ielu kultūras pasākumu. Šajā festivālā 90% veidos sportiskās aktivitātes, kurās piedalīties tiks aicināti sportisti un komandas no visas Eiropas. Tas būs pirmais šāda mēroga pasākums Baltijas valstīs.


Trīs dienu garumā ikvienam interesentam būs iespēja vērot vai sacensties starptautiskās BMX freestyle, MTB freestyle, ekstrēmās skrituļslidošanas, skeitborda, Ghetto Basket, Ghetto Football, ielu vingrošanas, Ghetto Dance, velotriāla, veikborda, kaitborda, sērfa, snovborda, frīstaila slēpošanas sacensībās un paraugdemonstrējumos. Interesentiem būs iespēja piedalīties dažādās meistarklasēs pie pasaules līmeņa Red Bull sportistiem.


Paralēli sportiskajām aktivitātēm, Ventspils Piedzīvojumu parkā paredzēti arī dažādi mūzikas pasākumi, no kuriem vērienīgākais būs Red Bull Tour Bus jauno mūziķu koncerts kopā ar Latvijā jau zināmiem māksliniekiem, kas speciāli šim pasākumam būs sagatavojuši arī kādu jaunu un pārsteidzošu kompozīciju. Lai izcīnītu vietu uz šī muzikālā autobusa skatuves, jaunie mūziķi jau no aprīļa redbull.lv varēs pieteikties Red Bull Tour Bus konkursa atlases kārtām Jelgavā, Liepājā un Rīgā.


Galvenais sacensību organizators Raimonds Elbakjans: „Zem Ghetto Games karoga jau trīs gadus tiek organizēti teju 70 pasākumi sezonā. Tūkstošiem jauniešu ir iespēja pozitīvā vidē regulāri sportot un veselīgi pavadīt laiku. Ghetto Games raksturo sportu ar īstām emocijām, degsmi cīnīties, sāpīgiem zaudējumiem un lieliskām uzvarām. Tas izplatās kā pozitīvs vīruss, aplipinot ar emocionālo atkarību arvien vairāk un vairāk cilvēku. Starptautiskais Ghetto Games festivāls Ventspilī ir loģisks turpinājums jau trīs gadus notiekošajiem pasākumiem, kuru kopīgi īstenosim ar mūsu ilggadējiem un uzticamiem sadarbības partneriem – Ventspils pilsētu, Olimpisko centru „Ventspils”, Red Bull un OKarti”.


Ventspils kā viena no sakoptākajām Latvijas pilsētām ar tās izcilo infrastruktūru un plašajām atpūtas iespējām ir ļoti piemērota starptautisku sacensību organizēšanai. Festivāla norisi Ventspilī šobrīd ir iecerēts dalīt četrās aktivitāšu zonās: Piedzīvojumu parkā, piejūras teritorijā, Katoļu ielas futbola stadionā un vasaras skeitparkā.


Festivāla organizētāji uzsver, ka tā jaudīgākā un pārsteidzošākā daļa ir gaidāma skeitparka sacensībās, kur savu meistarību demonstrēs BMX, skeitborda un inline sporta veidu pārstāvji no 15 valstīm. No latviešu sportistiem favorīti būs viens no vadošajiem Eiropas skeitbordistiem, ventspilnieks Madars Apse, un jūrmalnieks Nils Jansons, kurš februārī izcīnīja otro vietu pasaules prestižākajās skrituļslidošanas sacensībās Winterclash.


Ekstrēmo sporta veidu sacensību dalībnieki cīnīsies par ievērojamām naudas balvām, kuras pasniegs Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.


Ar Ghetto Games šī gada dizainu mākslinieks Vladislavs Lakše pauž, ka: „Cilvēciņi ar vienādām sejām ir kā simbols tam, ka visi esam līdzīgi, bet atšķiramies ar savu priekšvēsturi un saviem mērķiem. Tumsā sejas visiem ir vienādas, taču talanta spēks atšķirīgs”.


Raimonds Elbakjans: „„Ghetto” leģenda ir vienkārša – mīlestība pret basketbolu un vēlēšanās kaut ko darīt pirms vairākiem gadiem saskārās ar amatpersonu un atbalstītāju neticību jauniešu sportam. Laikā, kad daudzi padevās, entuziasms un ticība idejai radīja ielu basketbola turnīru Ghetto Basket, kurā šobrīd regulāri spēlē 3000 sportisti. Vienalga cik Tev "piķis" kabatā, Tu mācies par juristu vai pavāru - te neviens nevienu nešķiro - te ir vieta, kur mēs visi esam vienlīdzīgi, un mūs vieno veselīgas, sportiskas aktivitātes, labdabīgs adrenalīns un pozitīvas emocijas”.


Paralēli Ghetto Games festivālam Ventspilī notiks arī Ventspils Govju parādes 2012 atklāšanas pasākums un citi vērienīgi pilsētas pasākumi, kas būs labs iemesls uz Ventspili doties kā bērniem un jauniešiem, tā viņu vecākiem.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas