Pirmo reizi Rīgā viesosies vokālie virtuozi „Slixs”


"Rīgas Ritmi" ziemas koncertu sērijas ietvaros, 30. novembrī, Rīgas Kongresu namā ar projektu "Vocal Virus" viesosies enerģiskais balsu orķestris – "Slixs".


Grupa "Slixs" (agrāk pazīstama kā Stouxsingers) ir starptautiski atpazīstama a cappella grupa, kuras sastāvā ir seši virtuozi vokālisti, pieci džentelmeņi un viena lēdija. Mākslinieki izmanto tikai savu balsi un lūpas, lai uzburtu piesātināti daudzveidīgu skaņu ainu, kas atgādina veselu instrumentālo orķestri.


Grupas dalībnieki (Katharina Debus, Michael Eimann, Gregorio Hernadez, Karsten Muler, Thomas Piontek un Konrad Zeiner) ir labi pazīstami pateicoties saviem ārkārtēji spēcīgajiem a cappella priekšnesumiem. "Slixs" sulīgā un homogēnā skaņa, spīdoši solistu uznācieni, neierastas lejupslīdes un noslīpētās kompozīcijas koncertos dāvā neaizmirstamus iespaidus. Grupai "Slixs" raksturīgā skaņu gamma – sākot ar čukstiem, mēles klikšķiem, trauksmaino elpu līdz pat skaņām, kas atgādina putnu čivināšanu, vēl ilgi paliek atmiņā un padara grupu tik atpazīstamu. Viņu radītais muzikālais skanējums ir kā patiess apliecinājums mīlestībai pret dzīvi.


"Visaptverošs, muzikāls a cappella baudījums" – šādi varētu apzīmēt to, ko no "Slixs" varētu sagaidīt klausītājs, kurš neko nenojauš. Tas, ko šie mākslinieki spējīgi atskaņot uz skatuves ir neaptverami, un to ir grūti piedēvēt kādam konkrētam žanram.


Šie seši balss eksperti gadiem ilgi ir aizrāvuši un saviļņojuši publiku koncertos un festivālos viscaur Eiropai un Āzijai, sniedzot izcilus vokālus priekšnesumus. Grupa "Slixs" ierindojas labāko Vācijas a cappella ansambļu virsotnē, piedāvājot savu īpašo un unikālo skanējumu, kuru viņi paši nodēvējuši par "Aha Cappella" angļu, franču un pašu izdomātajā valodā.


Dziesma "Six Voices" no grupas albuma "Nothing Is Real" saņēma CARA (Contemporary A Cappella Recording Award) apbalvojumu kā "Pasaules labākā džeza dziesma 2008. gadā". Pats albums ieguva titulu "Pasaules otrais labākais džeza albums 2008. gadā". BARB (Recorded A Cappella Review Board) šo albumu novērtēja kā Pick Of The Year 2008, savukārt 2005. gadā šo pašu pozīciju ieņēma viņu albums "Everything ain’t everything". 2010. gadā grupa saņēma otro "A Cappella Award" apbalvojumu Vācijas pilsētā Ulmā.


Grupas dibinātājs Michael Eimann raksturo "Slixs" kā visu mūzikas stilu hibrīdu, jo viņu skanējums apvieno sevī džezu, popu, funk, gospeli, R&B, koru dziedājumu, soul, boogie, scat un pat Viljama Šekspīra sonetu.


"Vācijas džeza-popa-soula-folka vokālais ansamblis "Slixs" ir viena no grupām, kas rada apburošāko un spēcīgāko mūziku uz šīs planētas." Thomas King CASA (Contemporary A Cappella Society of America).


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas