Prezentēs modes dizaineres Edītes Treijas kolekciju “Kalitāns”


4. oktobrī "Riga Fashion Mood", kas norosināsies "Spice Home", ietvaros plašākai publikai tiks prezentēta modes dizaineres Edītes Treijas kolekcija "Kalitāns".


Modes dizainere Edīte Treija šogad jau otro reizi plašākai publikai izrādīs modes dizaina kolekciju "Kalitāns".


Kolekcija ieraudzīja mēles gaismu modes dizaina izstādes "Talantu jūra" ietvaros 2012. gada 30. – 31. maijāDekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Tā viennozīmīgi izraisīja spēcīgas emocijas: "Edīt es aplaudēju Tev", rakstīja modes blogere Agnese Kleina, "Tava kolekcija bija/ir viens labākajiem darbiem ko esmu šeit redzējis" – rakstīja Nepieradinātās Modes Asamblejas tēvs Bruno Birmanis.


Kolekcijā simbolu valodā ir atspoguļots galvenā tēla iekšējs dvēseles attīrīšanās ceļš, – ceļš no iekšējas sasaistītības, norobežošanās, no nespējas realizēt savu iekšējo potenciālu līdz savu enerģētisko un radošo spēku apjaušanas, apzināšanās un visbeidzot visa sava radošā potenciāla pilnīgs izmantojums. Katrs nākamais posms kā attīrīšanās process tiek parādīts ar tērpa pakāpenisku transformēšanos no saslēgta, aizvērta tēla līdz atbrīvotam.


Šīs sajūtas šoreiz būs izspēlētas vienpadsmit sieviešu tērpu komplektos, caur kuriem vijas toņu gammas no dziļi melnās, tumšās zemes toņa, smilšu krāsas niansēm līdz tonēti baltam.


Sadarbībā ar mūziķiem, komponistiem Edgaru Beļicki un Raiti Aukšmukstu (www.cloudmusic.lv), skatei ir speciāli radīts skaņdarbs ar nosaukumu "Kalitāns", kurā instrumentāli caur vijoles, čella un kalitāna (modes mākslinieces 9-gadīgās meitas Bernadetas radīta instrumenta, kartona kastes izskatā) veidoto disharmonisku un harmonisku skaņu tiek pausts meklējumu un atrašanas ceļš.


Modes dizainere – stiliste Edīte Treija par kolekcijas nosaukumu un filozofiju: "Kalitāns pie manis atnāca īpašā ceļā. Jau biju vizualizējusi savu kolekcijas konceptu,– zināju, ka zirga tēls manā stāstā iemiesos radošās brīvības garu, bet vēl nezināju nosaukumu. Kādu dienu mana deviņgadīgā meita uztaisīja mūzikas instrumentu. Tā bija izkrāsota kurpju kaste ar dažām stīgām un uzrakstu "Kalitāns". Kad jautājām, kāpēc Kalitāns, atbilde bija: "Nu tā, vienkārši ienāca prātā!". WikipediA.org noskaidrojām, ka Kalitāns ir izcils tīrasiņu sacīkšu zirgs, kurš 20. gs. sākumā Eiropas čempionātos ieguvis daudzus uzvaras kausus."


Kalitāns producents un druka draugiem vadītājs Lauris Treijs: "Šobrīd kopā ar producentu Vadimu Zaikovski un režisoru Vadimu Gluškovu, mūziķiem un komponistiem Edgaru Beļicki un Raiti Aukšmukstu aktīvi strādājam pie modes īsfilmas "Kalitāns" pabeigšanas. Ar režisora un Latvijas Mākslas Akadēmijas mācību spēka – Mārtiņa Grauda palīdzību esam pieteikuši filmu dalībai "Diane Pernet" rīkotā modes īsfilmu konkursam "ASVOFF" Parīzē un tā piedzīvos pirmizrādi "Pompidou" centrā šā gada 9.-11. novembrī. Filmai jau ir izveidots reklāmas rullītis, kuru var apskatīt internetā: www.kalitan.com sadaļā Galerijas."


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas