Prognoze: LNT un TV3 paliks nacionālajā televīzijas apraidēLatvijas Neatkarīgā televīzija (LNT) un TV3 uzskata, ka ir panākta pozitīva vienošanās un tuvāko nedēļu laikā tiks pielikts punkts jautājumam par to – būt vai nebūt šiem kanāliem nacionālajā apraidē.

Šobrīd telekompāniju iniciatīvu ir atbalstījušas vairākas Saeimas komisijas, un arī opozīcija nostājusies raidorganizāciju pusē.

Nacionālā TV kanāla licence vairs nedod nekādas komerciālas priekšrocības, bet ir tikai smaga finansiāla nasta, norāda LNT pašreklāmas nodaļas vadītāja Ingūna Sermole. LNT un TV3 gatavas palikt nacionālajā apraidē, ja valsts spēs nodrošināt, ka līdz 15% valsts pasūtījuma sabiedriskajiem medijiem tiks novirzīts nacionālajām komerctelevīzijām. Naudas izteiksmē valsts pasūtījumam jābūt vismaz nacionālās apraides licences apmērā – 650 000 latu, uzskata I. Sermole. Vēl abi komerckanāli vēlas izmaiņas likumdošanā, kas šobrīd liedz nacionālajām komerctelevīzijām saņemt daļu abonentmaksas no maksas operatoriem.

Pagaidām jautājumu izskatījusi Saeimas Izglītības un kultūras komisija, kā arī Cilvēktiesību komisija, kas atbalstījušas raidorganizāciju nostāju.

«Ņemot vērā esošo situāciju, šis ir atbilstošākais variants, kā valsts var sniegt atbalstu kanāliem, kuri cīnās ar zemo reklāmas tirgu, taču vēlas palikt nacionālajā apraidē un grib skatītājiem piedāvāt kvalitatīvu saturu latviešu valodā,» norāda Saeimas Izglītības un kultūras komisijas vadītāja Ina Druviete.

Noprotams, ka abi kanāli nolēmuši panākt sev vēlamo rezultātu un tirgoties negrasās. «Lūdzam noņemt no kabeļoperatoriem pienākumu obligāti apraidīt nacionālos kanālus, lai brīvi varam konkurēt ar citiem Latvijā raidošajiem ārvalstu, tai skaitā Krievijas, kanāliem. Tad kabeļoperatoriem nebūs pienākums apraidīt vietējās komerctelevīzijas, ja tās prasīs samaksu par apraidi, bet tajā pašā laikā būs pieejamas virszemes televīzijā bez maksas. Šie divi punkti nav dalāmi, un nav variants A un B, bet ir komplekss risinājums,» saka I. Sermole.

Raidorganizācijas pagaidām nav devušas valdībai konkrētu termiņu, kad jāpasaka gala atbilde, tomēr vilcināšanās gadījumā gatavas turēt solījumu un nacionālo apraidi pamest. «TV3 Latvia nav nosaukusi konkrētus termiņus oficiālo dokumentu iesniegšanai par iziešanu no bezmaksas virszemes apraides, bet ir skaidrs, ka ilgi atlikt to nevar,» saka TV3 Latvia ģenerāldirektore Baiba Zūzena.

Tuvākajā laikā ar problēmu solījis iepazīties premjers Valdis Dombrovskis, kas piekrīt, ka gan LNT, gan TV3 jāpaliek nacionālajā apraidē.

Avots: nra.lv


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas